خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

دکتر رهبر در جمع خبرنگاران خبر داد؛

ایجاد رشته‌های مهارتی در مقاطع پایین‌تر از لیسانس/ به کارگیری نیروهای مومن انقلابی توسط هیئت جذب مستقل دانشگاه آزاد

چهارشنبه 25 بهمن 1396 - 12:33
سفر دکتر ولایتی و دکتر فرهاد رهبر به اردبیل

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: رشته‌های متناسب با نیازهای امروز کشور در دانشگاه آزاد گسترش و در مقاطع پایین‌تر از لیسانس، رشته‌های مهارتی ایجاد خواهد شد.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، دکتر فرهاد رهبر در جمع خبرنگار درباره نشست بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: دانشگاه وظیفه‌ای فراتر از تولید علم و فناوری دارد. دانشگاه نقش تمدن‌ساز دارد و این نقش به معنای حاکم شدن تحول فرهنگی و نگاه دینی در دانشگاه است.

وی افزود: باید اساتید بسیجی برای تحقق تمدن‌سازی اسلامی خودشان را مجهز کنند تا بتوانند در تولید محتوای علوم‌انسانی و علوم دینی نقش‌آفرینی و کمک ‌کنند. مهم این است که اساتید بسیجی در این سازماندهی و انسجامی که سازماندهی شده‌اند، بتوانند از شبکه سراسر خود برای کمک به حل مسائل مناطق مختلف کشور استفاده کنند‌.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: استادان باید تلاش کنند متناسب با نیازهای هر منطقه از کشور و مزیت‌های نسبی هرمنطقه قطب‌های علمی تشکیل دهند تولید علم کنند و از این علم در همان منطقه بتوانند ثروت‌آفرینی کنند.

رهبر درباره مرکز جذب هیات علمی دانشگاه آزاد گفت: در جلسه شورای اسلامی شدن دانشگاه‌ها به تصویب رسید که به طور موقت به مدت دوسال مرکز جذب مستقلی در دانشگاه آزاد اسلامی تشکیل شود.

به کارگیری نیروهای مومن انقلابی توسط هیئت جذب مستقل دانشگاه آزاد

به گفته رهبر، هدف این است که متناسب با نیازهای امروز کشور، رشته‌های مورد‌نیاز را گسترش و در مقاطع پایین‌تر از لیسانس، رشته‌های مهارتی ایجاد شود. در همین راستا متناسب با نیازها با سرعت بیشتری نیروهای مومن انقلابی را توسط هیات جذب، به کار بگیریم.

وی درباره ظرفیت‌های پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی، تصریح کرد: پذیرش دانشجو با برنامه‌ریزی دقیق و متناسب با نیازهای جامعه است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی افزود: پذیرش ظرفیت براساس رشته‌هایی که می‌تواند نیازمندی‌ها و مسائل را حل کند در دانشگاه آزاد اسلامی اتفاق می‌افتد.

وی در پایان گفت: از ظرفیت کل کشور و به ویژه از دانشجویان و فارغ‌التحصیلان بورسیه که در صف انتظار جذب در وزارت علوم هستند، استفاده خواهیم کرد و در خدمت کسانی که شایستگی شرایط لازم برای جذب در دانشگاه آزاد داشته باشند هستیم.

کد خبر: 347556
نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.