خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

امضای تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه‌های ولگاگراد روسیه و صنعتی‌نوشیروانی

چهارشنبه 25 بهمن 1396 - 16:34
ولگاگراد

رئیس دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل با اشاره بر انعقاد تفاهم‌نامه همکاری با دانشگاه ولگاگراد روسیه، تاکید کرد: استفاده اعضای هیأت علمی از شرایط فرصت مطالعاتی، بهره‌مندی دانشجویان دکتری از فرصت‌های کوتاه مدت و انجام پروژه‌های مشترک در موضوعات مختلف از جمله مهمترین مصادیق این همکاری خواهد بود.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا از وزارت علوم، در این تفاهم‌‌نامه همکاری که میان دانشگاه دولتی ولگاگراد روسیه و دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل به امضا رسیده است، بر محورگرا‌شدن دانشگاه‌ها که برحسب توانمندی‌ها و ظرفیت‌های موجود بنا شده، انتقال تجربیات در زمینه جذب دانشجویان خارجی و اجرای پروژهای مشترک تحقیقاتی- کاربردی تاکید شده است.

در سفر اخیر دکتر جواد واثقی امیری، رئیس دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل به همراه هیاتی از این دانشگاه به کشور آلمان، در دیدار با نمایندگانی از دانشگاه ولگاگراد روسیه که با هماهنگی دفتر همکاری‌های علمی و بین‌المللی صورت گرفت، تفاهم نامه همکاری مشترک فی مابین دو دانشگاه منعقد شد.

واثقی امیری در حاشیه انعقاد این تفاهم‌نامه اظهار امیدواری کرد با توجه به ظرفیت‌های موجود دو دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل و ولگاگراد، در آینده‌ای نزدیک با توجه به تفاهم‌نامه مشترک بین دانشگاه، شاهد مبادلات خوبی در بخش‌های علمی و پژوهشی باشیم.

وی امضای این تفاهم‌نامه جدید را فرصتی مناسب برای گسترش همکاری‌های دو دانشگاه دانست و افزود: استفاده اعضای هیأت علمی از شرایط فرصت مطالعاتی، بهره‌مندی دانشجویان دکترا از فرصت‌های کوتاه مدت و انجام پروژه‌های مشترک در موضوعات مختلف از جمله مهمترین مصادیق این همکاری خواهد بود.

دانشگاه ولگاگراد یکی از مهمترین مرکز علمی و آموزشی در روسیه به شمار می‌رود که در میان بهترین موسسات در تعداد متخصص از منطقه ولگاگراد، جنوب روسیه است.

دانشگاه دولتی ولگاگراد در سال ۱۹۳۰ گشایش یافته و در حال حاضر همه خدمات آموزش عالی از پیش دانشگاهی تا تکمیلی را در سطوح مختلف ارائه می‌دهد. این دانشگاه روش‌های آکادمیک سنتی را با فن آوری‌های پیشرفته و امروزی ادغام کرده و به این ترتیب در ردیف موسساتی در آموزش عالی اروپا قرار گرفته که از رشد فزآینده برخوردار است.

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.