خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

مهر تایید وزیرعلوم بر موضع دانشگاه آزاد؛

اساتید دانشگاه آزاد اخراج نشده‌اند

یکشنبه 13 اسفند 1396 - 15:52
 اختتامیه هجدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن‌بازار

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه اساتید دانشگاه آزاد اسلامی اخراج نشده‌اند، گفت: اگر اساتیدی که با یک دانشگاه قرارداد دارند، در ساعت اداری در دانشگاه دیگری فعالیت کنند، منع قانونی داشته و این اشکال دارد.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در جمع خبرنگاران و در حاشیه همایش علم متعهد در دانشگاه صنعتی شریف درباره وضعیت اساتیدی که از دانشگاه آزاد اخراج شده‌اند، گفت: آیین‌نامه استخدامی اعضای هیات علمی گفته است که اساتید باید ساعات مشخصی را در دانشگاه حضور داشته باشند. اگر کسی خارج از ساعت اداری مشخص در دانشگاه دیگر فعالیت کند، ایرادی ندارد اما اگر در ساعت اداری برود در جایی پول بگیرد، اشکال دارد.

وی با تاکید بر اینکه اساتید دانشگاه آزاد اسلامی اخراج نشده‌اند، گفت: این اساتید با دانشگاه آزاد قرارداد داشتند و قراردادشان تمام شده است.

غلامی درباره اساتید دانشگاه‌های دولتی تاکید کرد: اگر کسی داخل ساعت اداری با دانشگاه دیگری همکاری داشته است، قطعا اشکال داشته و خلاف قانون بودند.

نظرات (1 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.
  • یکشنبه 13 اسفند 1396 - 16:18
  • 4
  • 4
قطع رابطه بااساتید برجسته و باسواد و مشهور، به اعتبارعلمی دانشگاه آزاد لطمه خواهد زد و باعث افت تعداددانشجویان این دانشگاه و عدم استقبال جوانان ازاین دانشگاه خواهد شد که ضررهای زیادی به این دانشگاه وارد خواهد کرد .