خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

یک مقام آگاه در وزارت امور خارجه: سخنان دکتر ولایتی درباره عراق تحریف شده‌است

دوشنبه 14 اسفند 1396 - 11:01
وزارت امور خارجه

یک مقام آگاه در وزارت امور خارجه گفت: روی صحبت آقای دکتر ولایتی دولت و مردم عراق بوده‌است و اینکه خود مردم عراق اجازه دخالت به بیگانگان نمی‌دهند، که متأسفانه برخی رسانه‌های عربی اینگونه برداشت کرده‌اند که ایران اجازه این کار را نمی‌دهد.

یک مقام آگاه در وزارت امور خارجه در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری آنا در واکنش به برداشت های مختلف از اظهارات دکتر ولایتی مشاور امور بین الملل مقام معظم رهبری مبنی بر عدم اجازه دخالت لیبرال ها وکمونیست ها در امور کشور عراق گفت: برخی از برداشت ها به اشتباه منتشر شده است.

این مقام آگاه اظهار داشت: روی صحبت آقای دکتر ولایتی درباره اجازه ندادن به لیبرال‌ها و کمونیست‌ها برای حکومت در عراق، دولت و مردم عراق بوده است که خود مردم عراق اجازه این کار و دخالت را نمی‌دهند. متاسفانه برخی رسانه های عراق اینگونه برداشت کرده اند که ایران اجازه این کار را نمی‌دهد.

به گزارش " آنا" علی اکبر ولایتی مشاور امور بین الملل مقام معظم رهبری که از 26 تا 29 بهمن برای انجام برخی دیدارهای رسمی به عراق سفر کرده بود در سخنرانی 28 بهمن خود، در کنفرانس تأسیس مجمع عراق وحدت اسلامی در بغداد گفت: "اجازه نخواهیم داد لیبرال ها و کمونیست ها در عراق حکومت کنند."

اظهاراتی که واکنش بسیاری را در عراق به دنبال داشت، بعد از انتشار این خبر و واکنش هایی که یکی از رسانه های عراقی با برداشت از رسانه های سعودی منتشر کرده بود برخی شیوخ اهل‌سنت عراق اعلام کردند بر خلاف ادعای برخی رسانه‌های داخلی و خارجی درباره نتیجه سفر مشاور مقام معظم رهبری به بغداد،" سخنان دکتر ولایتی موجب وحدت بیش از پیش میان مردم عراق شده است".

کد خبر: 352900
نظرات (1 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.
  • دوشنبه 14 اسفند 1396 - 13:09
  • 2
  • 3
دخالت درامورسایرکشورها، کاری پرضررواشتباه و بی اخلاقی است . هیچ کشوری، قیم کشوروملتهای دیگرنیست .