خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

عضو هیات علمی پژوهشگاه فرهنگ ومعارف اسلامی؛

غربی‌ها دنیای مدرن را مدیون شرقی‌ها هستند

پنج‌شنبه 17 اسفند 1396 - 12:23
نیره قوی

عضو هیات علمی پژوهشگاه فرهنگ ومعارف اسلامی گفت: برای بحث در موضوع جایگاه زن ابتدا باید جایگاه انسان بررسی شود. جایگاه زن در قرآن همان جایگاه کرامت انسانی است. 

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، دکتر نیره قوی در گردهمایی دختران اتحادیه انجمن‌های دانشجویان مستقل با عنوان «کوثرانه» اظهار کرد: ما به لحاظ فرهنگی در منطقه‌ای هستیم که مهد تمدن دنیاست و اگر غربی‌ها مهد تمدن بودند اجازه تنفس به شرقی‌ها نمی‌دادند.

وی افزود: زمانی که ویل دورانت جایگاه زن را بررسی می‌کند معتقد است که در ایران و در کنار رود نیل وضعیت به نسبت بهتر بوده است.

این استاد دانشگاه گفت: در گذشته زنان از حقوق فردی، خانوادگی و اجتماعی به طور کامل محروم بوده‌اند.

قوی با اشاره به آغاز جنبش زنان در غرب از سال ۱۸۵۰ ادامه داد: موضوع زن در طول تاریخ از جمله موضوعاتی است که فراز و نشیب زیادی دارد و ما کمتر موضوعی را در تاریخ مانند موضوع زنان داریم که این چنین فرود و فرازش داشته باشد.

عضو هیات علمی پژوهشگاه فرهنگ و معارف اسلامی بیان کرد: غربی‌ها از جهت مدرنیت مدیون شرقی‌ها هستند و پایه‌های علوم را نیز از شرقی‌ها اخذ کرده‌اند.

وی در پایان گفت: در آغاز بحث در موضوع زن ابتدا باید جایگاه انسان بررسی شود. جایگاه زن در قرآن همان جایگاه کرامت انسانی است.

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.