خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

دهن کجی قیمت دلار به مدیریت بازار ارز/ بانک مرکزی به نابسامانی‌های ارزی پایان دهد

شنبه 26 اسفند 1396 - 14:13
تکاپوی بازار ارز

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از وضعیت نابسامان بازار ارز انتقاد کرد.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری آنا از خانه ملت، حمدالله کریمی، با انتقاد از نوسانات بازار ارز گفت: دولت یازدهم در دوره فعالیت خود توانست ثبات نسبی در بازار ارز ایجاد کند که بدیهی است انجام این مهم، در ایجاد آرامش نسبی در بازارهای دیگر و مهار رشد تورم تاثیرگذار بود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، ادامه داد:مردم انتظار داشتند مدیریت بازار ارز در دولت دوزادهم به صورت مطلوب ادامه یابد، چراکه افزایش قیمت ارز علاوه بر تاثیرات اقتصادی که در رشد قیمت ها دارد، تبعات روانی کاذب نیز بر اقتصاد کشور دارد.

نماینده مردم شهرستان بیجار گروس در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد:نباید شرایط برای رونق سوداگری در بازار ارز فراهم شود، چرا که تا زمانی که شرایط برای سوداگری در بازار فراهم باشد، بخشی از نقدینگی به بازار تولید سوق داده نمی شود.

کریمی در ادامه گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، تصریح کرد: در هر صورت باید بانک مرکزی با اعمال سیاست های اقتصادی مناسب به این وضعیتی که در بازار ارز در مدت اخیر وجود دارد، پایان دهد.

انتقاد از گرانی قیمت دلار

وی ادامه داد: برخی‌ها به این موضوع اشاره دارند که در صرافی‌های سلیمانیه و اربیل اقداماتی انجام شده که به بالا رفتن قیمت دلار در ایران منجر شده که این موضوع باید مورد بررسی دقیق قرار بگیرد و بانک مرکزی و وزارت امورخارجه رسیدگی های لازم را انجام دهند.

کریمی با انتقاد از کمبود ارز در بازار در روزهای گذشته تصریح کرد: در هر صورت برای جلوگیری از رشد تورم و گران شدن قیمت کالاها، وضعیت بازار ارز باید مدیریت شود، چراکه ادامه این وضعیت در اقتصاد کشور غیرقابل قبول است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر لزوم تامین ارز مورد نیاز مسافران نوروزی توسط بانک مرکزی، یادآور شد: اگر وضعیت بازار ارز ساماندهی نشود، موضوع جذب سرمایه‌گذاری با چالش جدی روبرو می‌شود و به طور طبیعی بخش تولید نیز با توسعه جدی روبرو نمی‌شود.

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.