خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

ثبت بدترین عملکرد اقتصادی عربستان از سال ۲۰۰۹ تاکنون

دوشنبه 13 فروردین 1397 - 13:56
ثبت بدترین عملکرد اقتصادی عربستان از سال ۲۰۰۹ تاکنون

آمارها نشان می دهد رشد اقتصاد عربستان در سه ماهه آخر سال ۲۰۱۷ به منفی ۱.۸ درصد رسید.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری آنا از تریدینگ اکونومیکس، این رشد اقتصادی منفی پس از رشد منفی ۰.۴۳ درصدی سه ماهه سوم سال ۲۰۱۷ اتفاق می افتد و نشان می دهد اقتصاد عربستان بر خلاف ادعاهای سردمداران خود با مشکلات عمیقی روبروست. رشد منفی سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۷، بدترین عملکرد اقتصادی عربستان از سال ۲۰۰۹ میلادی تاکنون محسوب می شود.

آمارها نشان می دهد بخش تولید عربستان بیش از سایر بخش ها با مشکل مواجه است و رشد آن در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۷ معادل منفی ۴.۸ درصد بوده است. تولید نفت خام و گاز عربستان رشدی منفی ۴.۹ درصدی را تجربه کرده است. هم چنین رشد بخش خرده فروشی این کشور از ۲.۷ درصد در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۷ به ۰.۸ درصد در سه ماهه چهارم سال کاهش پیدا کرده است.

با این حال به لطف رشد مثبت شش ماهه اول، اقتصاد عربستان در مجموع رشدی ۰.۷۴ درصدی در سال ۲۰۱۷ را تجربه کرد که در مقایسه با رشد ۱.۶۷ درصدی سال گذشته، کاهش آن مشهود است.

اقتصاد عربستان در سال های ۱۹۶۹ تا ۲۰۱۷ به طور میانگین ۴.۱۷ درصد رشد داشته که بالاترین رقم ثبت شده آن، رشد ۲۴.۲۰ درصدی سه ماهه چهارم سال ۱۹۷۳ و کمترین آن نیز رشدمنفی ۲۰.۷ درصدی سه ماهه چهارم سال ۱۹۸۲ بوده است.

کد خبر: 377917
نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.