خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

بروجردی در دیدار با مدیر اجرایی شبکه امنیت اروپا:

اروپا مقابل هنجار شکنی‌ها در توافق هسته‌ای توانمند ظاهر شود

سه‌شنبه 21 فروردین 1397 - 16:17
بروج

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: انتظار از اروپا، اروپای توانمند در مقابل زیاده خواهی‌ها و هنجارشکنی‌ها نسبت به توافق بین‌المللی برجام است.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا، «تارجا گروندی» که به ایران سفر کرده است امروز (سه‌شنبه) با علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس دیدار و گفت و گو کرد.

وی در این دیدار اظهارداشت: تردیدی نیست که جمهوری اسلامی ایران خصوصاً در زمینه تجاری با اروپا منافع مشترک دارد هر چند آنگونه که باید از منافع این توافق بهره‌مند نشده است.

مدیر اجرایی شبکه خلع سلاح هسته‌ای و امنیت اروپا ضمن ابراز امیدواری از شکوفایی روابط اقتصادی و تجاری ایران و آمریکا تاکید کرد: حفظ برجام به نفع همه خواهد بود.

مخالفت ایران با بمب هسته‌ای اصلی پایدار است

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی نیز در این دیدار به اظهارات اخیر رئیس جمهوری آمریکا برای نقض تعهدات برجام و خروج از این توافق اشاره کرد و گفت: در صورت خروج کنگره آمریکا از توافق برجام، جمهوری اسلامی ایران انگیزه‌ای برای ادامه راه نخواهد داشت و جهان می فهمد که توانمندی ایران برای حرکت در این مسیر بیش از توانمندی قبل از توافق است.

بروجردی یادآور شد: ایران علاوه بر پایبندی به معاهده ان‌پی‌تی دارای پشتوانه فتوای رهبر معظم انقلاب در عدم استفاده از سلاح‌های هسته‌ای است.

وی خاطرنشان کرد: اصل مخالفت جمهوری اسلامی ایران با بمب هسته‌ای اصلی پایدار و خط قرمز پررنگ ما است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس همچنین گفت: قطار فعالیت‌های هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران در چهارچوب توافق متوقف نشده و همه شرایط در ایران برای حرکتی پرشتاب در زمینه فعالیت‌های هسته ای منهای بمب اتمی مهیا است.

بروجردی در مورد تحولات اخیر در منطقه نیز یادآور شد: جمهوری اسلامی ایران قویا از تمامیت ارضی کشورهای منطقه از جمله سوریه و عراق حمایت کرده اما تصمیمات رئیس جمهوری آمریکا بخشی از بحران‌های امروز را شکل داده است.

وی تصریح کرد: ایران هیچگاه از بروز هرگونه جنگ و خونریزی حمایت نکرده و طرفدار جدی صلح در منطقه و جهان بوده است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس همچنین به نقش اروپا نسبت به موضوع برجام اشاره کرد و گفت: انتظار از اروپا، اروپای توانمند در مقابل زیاده خواهی‌ها و هنجارشکنی‌ها نسبت به توافق بین‌المللی برجام است.

مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی و روابط پارلمانی از دیگر محورهای این دیدار بود.

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.