خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد؛

تامین درآمد دانشگاه آزاد از محل تجاری‌سازی و فناوری

سه‌شنبه 28 فروردین 1397 - 09:59
بیژن رنجبر

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی گفت: هر سال 90 درصد درآمد دانشگاه از محل شهریه تامین می‌شد، اما در بودجه سال 97 در قیاس با سال‌های گذشته باید درصدی از درآمد دانشگاه آزاد اسلامی از محل تجاری‌سازی و فناوری تأمین شود.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، دکتر بیژن رنجبر در نشست روسای پژوهش و فناوری استان‌های دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر اینکه پژوهش در مدیریت جدید دانشگاه آزاد اسلامی دارای جایگاه ویژه‌ای است، اظهار کرد: انتظارت و توقعات از معاونت پژوهش و فناوری به دلیل اهمیت فوق‌العاده آن بالا رفته و وظایف و تعهدات این معاونت نسبت به گذشته افزایش چشمگیری داشته است.

وی افزود: هر سال 90 درصد از درآمد دانشگاه از محل شهریه تامین می‌شد، اما در بودجه سال 97 در قیاس با سال‌های گذشته باید درصدی از درآمد دانشگاه آزاد اسلامی از محل تجاری‌سازی و فناوری تأمین شود.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد: معاونان پژوهش و فناوری استان‌ها و واحدهای دانشگاهی باید منابع درآمدی دانشگاه آزاد اسلامی را به سمت تجاری‌سازی سوق دهند و وابستگی این دانشگاه به شهریه را تا حد امکان کاهش دهند.

رنجبر با بیان اینکه قطار دانشگاه آزاد اسلامی باید در ریل علم و فناوری حرکت کند، تصریح کرد: دکتر ولایتی رئیس هیات موسس و هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی و دکتر فرهاد رهبر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی روی این موضوع تاکید ویژه دارند و پیگیر روند پژوهشی دانشگاه هستند.

وی با بیان اینکه نخبگان فاقد مدرک تحصیلی نیز جذب دانشگاه آزاد اسلامی می‌شوند، گفت: معاونت پژوهش و فناوری از تمامی افراد نخبه و پژوهشگر برای پیشرفت علم و فناوری و حل مشکلات جامعه دعوت به همکاری می‌کند.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: چیزی که اهمیت ویژه‌ای دارد و بارها از سوی مقام معظم رهبری تاکید شده، ایجاد امید و انگیزه در بین جوانان، مردم و کشور است و ما وظیفه داریم با جذب نخبگان و ایجاد اشتغال و کارآفرینی در جامعه نا امیدی را از بین ببریم.

نظرات (1 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.
  • سه‌شنبه 28 فروردین 1397 - 13:49
  • 0
  • 0
یکی ازبهترین راههای صرفه جویی مالی دردانشگاه آزاد ، حذف همه بنرهای پارچه ای و کاغذی و ... و جایگزین کردن آن بااطلاع رسانی ازطریق پیامک و شبکه های اجتماعی است .