خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

حاجی دلیگانی در جمع دانشجویان دانشگاه مازندران خبر داد؛

تخلف 3هزار و 200 میلیارد تومانی یک صندوق در پرداخت وام به فارغ‌التحصیلان

سه‌شنبه 28 فروردین 1397 - 09:30
دلیگانی

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: حدود 3 هزار و 200 میلیارد تومان از بودجه کشور برخلاف مصوبه مجلس برای وام دانشجویان هزینه نشده است.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری آنا، روز گذشته (27 فروردین) حسینعلی حاجی دلیگانی عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس به دعوت انجمن اسلامی دانشگاه مازندران در این دانشگاه حضور یافت و درباره «مسائل پیرامون بودجه 97 و حواشی آن» با دانشجویان به گفت‌وگو نشست.

حسینعلی حاجی دلیگانی یکی از محاسن مهم لایحه بودجه را در شفاف بودن منابع مالی آن مطرح کرد و در ادامه گفت: یکی از اشکال های ساختار بودجه و برنامه ریزی را پیروی دولت از دولت های قبلی است و همچنین بودجه ها در راستای اهداف حکومت و مجلس هدایت نمی شود.

دلیگانی عملیاتی نبودن بودجه را هزینه ساز خواند و تاکید کرد: مشخص نبودن مخارج کشور مشکل ساز است و به همین دلیل است که کشور گران اداره می شود.

وی در بحث سهم بودجه عمران بیان کرد: بودجه سی سال گذشته 78درصد به عمران کشور اختصاص یافته بود اما امروزه به 17 درصد کاهش پیداکرده است.

نماینده مردم اصفهان گفت: اولویت کشور مسائل اقتصادی است و عدم جهت گیری مناسب اقتصادی در لایحه بودجه سال 97 از نقاط ضعف این لایحه محسوب می شود.

حاجی دلیگانی در دیدار با دانشجویان مطرح کرد: حامل های انرژی از سال 1389 افزایش قیمت داشته اما همچنان همان مبلغ 44500هزار تومان به عنوان یارانه به مردم داده می شود.

وی در ادامه گفت: آیا بعد از افزایش قیمت بنزین از 400 تومان به 1000 تومان نباید یارانه ی مردم هم افزایش پیدا می کرد؟

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس بیان کرد: پولی که دولت با فروش حامل های انرژی به دست می آورد بسیار بیشتر از ارقام اعلامی از درآمد دولت می باشد که بیان می شود.

دلیگانی ضمن انتقاد به افزایش هزینه های جاری در سال 97 این نکته را یاد اوری کرد: درحال حاضر دولت 80 هزار میلیارد تومان به تامین اجتماعی بدهکار است.

وی بیان کرد: در شش ماه دوم سال 96 به تفریغ بودجه 95 رسیدگی شد که دراین رسیدگی 900 تخلف دراجرای قانون بودجه پیدا شد که 600 مورد آن قطعی روشن و برای آن کیفر خواست صادر شد.

دلیگانی در جمع دانشجویان دانشگاه مازندران گفت: یکی از مواردی که سال گذشته در کمیسیون برنامه و بودجه به آن رسیدگی شد، مجموعه صندوقی بود که بنا داشت به دانشجویان فارغ تحصیل وام بپردازد. در رسیدگی ها مشخص شد که حدود 3 هزار و 200 میلیارد تومان این نهاد از بودجه کشور پول دریافت کرده است که برخلاف آنچه مصوب شده بود برای وام دانشجویان هزینه نشده است.

در پایان این جلسه انجمن اسلامی با اهدای یک جلد کتاب و لوح تقدیر از حضور حسینعلی حاجی‌دلیگانی در دانشگاه مازندران تقدیر کرد.

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.