خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

بهنوش بختیاری:

«به وقت شام» حرف‌های زیادی برای گفتن دارد

سه‌شنبه 28 فروردین 1397 - 10:16
اکران فیلم به وقت شام در دانشگاه تهران

بازیگر سینما و تلویزیون در مراسم اکران دانشگاهی فیلم به وقت شام در دانشگاه تهران گفت: فیلم‌های حاتمی‌کیا را دوست دارم و فیلم به وقت شام وی هم خیلی حرف برای گفتن دارد، جمله‌ای را از آقای حاتمی‌کیا خواندم مبنی بر اینکه فیلم به وقت شام می‌توانست به وقت تهران یا تبریز و ... باشد.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، بهنوش بختیاری گفت: آقای حاتمی کیا و فیلم‌هایش را دوست دارم و با وجود اینکه نقش‌های کمدی بازی کرده‌ام شاید اگر روزی وی از من دعوت کنند، حتی یک پلان هم در فیلم‌شان بازی کنم لبیک می‌گویم.

وی افزود: با فیلم آژانس شیشه‌ای، ابراهیم حاتمی کیا را خوب شناختم و اگر چه آن زمان نسبت به مسائل خیلی شناخت نداشتیم ولی فیلم‌های وی اثرش را بر ما گذاشت.

این بازیگر سینما و تلویزیون درباره فیلم به وقت شام گفت: فیلم به وقت شام را تماشا کردم و آن را هم خیلی دوست دارم ولی وقتی برای اکران این فیلم به دانشگاه تهران دعوت شدم تعجب کردم چون من از حاتمی کیا انتقاد کرده بودم.

بختیاری تصریح کرد: وقتی آقای حاتمی کیا در جشنواره اعتراض کرد، ناراحت شدم به این دلیل که آن زمان، دوستان جوان من که فیلمساز هستند می‌گفتند، می‌خواهیم فیلم کوتاه بسازیم و پنج میلیون تومان نداریم و یا جوانان مستعد و نابغه و کسانی که پتانسیل بالایی دارند ۱۰۰ میلیون ندارند که فیلم بلندشان را بسازند و اگر هم داشته باشند مجوز به آنها نمی‌دهند. یک جوان باید هزار راه و هفت خان رستم را طی کند که در این مملکت فیلم بسازد.

وی با بیان اینکه انتقادی بر فیلم به وقت شام نداشته است گفت: حرف من این بود که آقای حاتمی‌کیا چرا اینقدر معترض است. من گفتم آقای محترم شما که آنقدر عزیز، باهوش و نابغه هستید که سیمرغ هایتان را هم گرفته‌اید اما آن جوانی که نمی‌تواند فیلمش را بسازد شکایت به کجا باید ببرد.

بختیاری اضافه کرد: البته من چون حاتمی‌کیا را دوست دارم به حرف‌هایش واکنش نشان دادم چون انسان نسبت به حرف‌های کسی که او را دوست ندارد و دلچسبش نیست واکنش نشان نمی‌دهد. برای من عجیب بود که به این مراسم دعوت شدم ولی چون احساس کردم که اسامی میهمانان حتما با نظر آقای حاتمی کیا بوده است با خودم گفتم وی چقدر انتقاد‌پذیر است که با وجود انتقاد من به آن اعتراضشان به این مراسم دعوت شدم.

وی ادامه داد: همیشه باید قدردان فیلمسازانی باشیم که همواره به ما یادآوری می‌کنند، عده‌ای رفته‌اند جانشان را داده‌اند تا ما اینجا باشیم.

بختیاری گفت: واقعا متحیرم که چرا پدر و مادرهایی دسته گل‌های خود را برای این کشور داده‌اند، با این وجود هر آدمی با هر باور و هر مسلکی و با هر تیپی مگر می شود به فکر فرو نرود و من هم انسانم و قدردان شهدا هستم. حرف اول شهدا این بوده که ما می خواهیم وطن و ناموسمان را حفظ کنیم.

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.