خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

معاون آموزشی وزارت علوم خبر داد:

ادغام شورای گسترش و برنامه‌ریزی آموزش عالی

سه‌شنبه 28 فروردین 1397 - 10:22
مجتبی شریعتی نیاسر

معاون آموزشی وزیر علوم از ادغام دو شورای گسترش و برنامه‌ریزی آموزش عالی و تشکیل "شورای عالی برنامه ریزی و گسترش آموزش عالی" در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از ابتدای سال ۹۷ خبر داد.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، دکتر مجتبی شریعتی نیاسر در نشست شورای تحول و ارتقای علوم انسانی که با حضور دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، رئیس و اعضای شورای تحول علوم انسانی برگزارشد؛ اظهار کرد: با تشکیل شورای جدید «برنامه ریزی و گسترش آموزش عالی»، دو کمیسیون آموزش و پژوهش در ذیل این شورا تاسیس می‌شود که از مزایای این اقدام، حضور بیشتر حوزه پژوهش و فناوری در امور برنامه‌ریزی آموزش عالی و امکان افزایش تعداد اعضای کارگروه‌های تخصصی است.

شریعتی نیاسر با تاکید بر اهمیت تعامل شورای تحول علوم انسانی با وزارت علوم گفت: در سه سال گذشته معاونت آموزشی وزارت علوم ۲۵ مکاتبه رسمی با شورای تحول داشته و به دنبال تقویت ارتباط با این شورا است.

وی افزود: وزارت علوم شورای تحول علوم انسانی را از بدنه آموزش عالی کشور می‌داند و مصوبات این شورا در کمترین زمان ممکن در شوراهای گسترش و برنامه‌ریزی به تصویب می‌رسند.

معاون آموزشی وزارت علوم با تجلیل از خدمات کارگروه‌های شورای تحول علوم انسانی در تصویب سرفصل‌های جدید و بازنگری درسی عنوان کرد: سرعت بیشتر در تصویب سرفصل‌های جدید و ارتباط بیشتر با بدنه اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و به ویژه مدیران گروه‌های آموزشی دانشگاه‌ها، مطالبه وزارت علوم از این شورا است.

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.