خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

سخنگوی شورای شهر تهران:

هفت گزینه نهایی برای شهرداری تهران انتخاب می‌شود

سه‌شنبه 28 فروردین 1397 - 12:30
دومین جلسه شورای شهر پنجم

سخنگوی شورای شهر تهران بیان کرد: شورای شهر می‌بایست پنج نفر را به عنوان گزینه‌های شهردار معرفی کنند و از بین آن افراد، گزینه‌هایی که بیشترین رای را داشته باشند انتخاب می‌شوند و نهایتا هفت گزینه انتخاب می‌شود که این افراد باید برنامه‌های خود را در صحن علنی شورای شهر ارائه کنند.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، علی اعطا با حضور در جمع خبرنگاران در میانه جلسه هم اندیشی اعضای شورای شهر درخصوص فرآیند و نحوه انتخاب شهردار، گفت: هنوز جلسه هم اندیشی به پایان نرسیده است اما برای ارائه گزارش تا این لحظه، جلسه را ترک کردم.

وی با بیان اینکه صرفا در این جلسه بحث مشخصات عمومی انتخاب شهردار مطرح بود که در مرداد ماه نیز این مساله ملاک عمل قرار گرفت، افزود: در جلسه امروز هم مشخص شد که همان 16 معیار انتخاب شهردار در مرداد ماه ملاک عمل قرار گیرد اما صرفا این ویژگی که شهردار باید سابقه کار اجرایی موفق در حوزه صف و سیاستگذاری داشته باشد نیز اضافه شد.

اعطا با بیان اینکه اعضای شورا در مورد فرآیند انتخاب شهردار نیز در این جلسه که هنوز به پایان نرسیده به توافق رسیدند که همان فرآیند انتخاب شهردار در مرداد ماه ملاک عمل باشد، گفت: بر همین اساس اعضای شورای شهر می‌بایست پنج نفر را به عنوان گزینه‌های شهردار معرفی کنند و از بین آن افراد، گزینه‌هایی که بیشترین رای را داشته باشند انتخاب می‌شوند و نهایتا هفت گزینه انتخاب می‌شود که این افراد باید برنامه‌های خود را در صحن علنی شورای شهر ارائه کنند.

وی با بیان اینکه هنوز زمانبندی مشخص نشده اما این فرآیند بیشتر از 2 الی 3 هفته طول نمی‌کشد، اظهار کرد: از آنجایی که انتخاب شهردار تنها یک بخش است و باید مراحل قانونی آن و امضا وزیر کشور نیز باشد، سعی می‌کنیم که هر چه زودتر این مسئله را نهایی کنیم.

اعطا با بیان اینکه این جلسه هم اندیشی است و تنها بحث فرآیند و نحوه انتخاب شهردار مورد بررسی قرار گرفته است، ادامه داد:‌ یکی از اعضای شورای شهر صحبتی داشتند مبنی بر اینکه افراد می‌توانند رزومه خود را بدهند و اگر افرادی هستند که در این سطح باشند می‌توانند رزومه خود را به شورای شهر ارائه دهند.

سخنگوی شورای شهر تهران در پاسخ به این سوال که آیا سلامتی کاندیدا نیز مورد تایید شورا قرار می‌گیرد یا خیر، گفت: اینکه کسی در طول زمان بیمار شود مورد تشخیص نیست اما قطعا نسبت به این موضوع حساسیت بیشتری خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه قطعا اصلاح طلبی یکی از ملاک‌های اصلی انتخاب شهردار است، تصریح کرد: سعی می‌کنیم هر چه زودتر گزینه‌های نهایی شهرداری تهران را انتخاب کنیم.

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.