خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

عضو هیات علمی واحد بهبهان:

حضور امام زمان (عج) در ابعاد زندگی ما جاری نیست

جمعه 14 اردیبهشت 1397 - 11:29
دکتر میثم مصدق

عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بهبهان گفت: امروز منتظر انقطاعی که هر لحظه آماده قیام و سربازی امام زمان (عج)باشد کم است، چون حضور امام در زندگی ما جاری نیست. هرگاه امام در همه مراحل زندگی حاضر شد، ظهور نیز رخ می دهد.

دکتر میثم مصدق در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری آنا درباره فلسفه بایدهای انتظار فرج امام زمان (عج)، نیازمندی به امام را برای حیات روح مانند نیاز جسم به تنفس برای ادامه حیات عنوان کرد.

وی گفت: «یکی از مقامات انسان غیر معصوم در دوران غیبت و شاید بالاترین مقام، سربازی امام عصر (عج) است که لازمه رسیدن به این مقام بر حسب روایات (اضطرار به حجت) است و برخی معتقدند لفظ (دجال) که یکی از کلیدواژه های مهم مقوله انتظار است توجه به یک جریان فکری دارد که هدف آن القای نیازهای غیر ضروری به متن زندگی روزمره ما و به فراموشی سپردن نقش تربیتی انتظار است.»

مصدق، نقش سرباز منتظر در ارسال پیام دین به قلب مخاطب را در این جنگ نرم افزاری که عرصه و جبهه آن فکرها و قلب‌هاست همانند نقش پیامبر اعظم (ص) عنوان کرد که به تعبیر قرآن بر هدایت امتش به دین خدا حریص بود.

عضو هیات علمی واحد بهبهان با توجه به سخن امام رضا(ع) که فرمودند «اگر مردم زیبایی کلام ما را درک کنند، قطعا از ما پیروی خواهند کرد» گفت: مفهوم این سخن آن است که اگر تبعیت نیست، زیبایی کلام درست درک نشده است و این به دلیل آن است که مجرای ارسال کلام (یعنی مبلغ) اخلاص ندارد.

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.