خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

مرگ بیوهکر با داروی تبخال

شنبه 15 اردیبهشت 1397 - 14:30
بیوهکر

تزریق داروی تبخال آزمایش‌نشده منجر به مرگ یک بیوهکر در آمریکا شده است.

به گزارش گروه علم و فناوری خبرگزاری آنا از Independent، جسد یک متخصص زیست پزشکی که با تزریق داروی آزمایش‌نشده تبخال در مقابل تماشاگران به شهرت رسیده بود، پیدا شد.

آرون ترایویک یک بیوهکر و موسس کمپانی «اسندنس بیومدیکال» است؛ این کمپانی مردم را به انجام تحقیقات پزشکی خارج از صنعت داروسازی تشویق می‌کند. بیوهکرها گروهی از دانشمندان، مهندسان و فعالانی هستند که دست به تجربیات مختلف در حوزه بیوتکنولوژی می‌زنند.

بدن ترایویک 28 ساله روز یکشنبه در اسپایی در واشنگتن پیدا شد. به گفته پلیس، مدرک جرمی در صحنه پیدا نشده است. قرار است بدن ترایویک کالبدشکافی شود تا علت مرگ مشخص شود. براساس گزارش‌ها، ترایویک در هنگام مرگ در حال استفاده از یک مخزن درمانی شناور بوده است.

ترایویک ادعا می‌کرد که کمپانی وی دارویی برای درمان ایدز، تبخال و HIV توسعه داده است اما هیچ مدرک موثقی برای اثبات گفته‌های وی وجود ندارد.

اداره دارو و مواد غذایی کمپانی‌های بیوهکینگ را خطرناک توصیف می‌کند اما بسیاری از آنها با آزمایش دارو روی خودشان و تشویق دیگران به کارهای مشابه قوانین را دور می‌زنند.

تریستان رابرتز، معاون بازرگانی، ترایویک را فردی با بینش پرشور توصیف می‌کند و می‌گوید: «در حالی که بسیاری از افراد فعال در حوزه بیوهکینگ با روش‌های وی مخالف بودند اما هیچ‌کس به تصمیمات وی شک نداشت».

وی در ادامه افزود: «ترایویک به چیزی جز متحول ساختن صنعت زیست دارو، دموکراتیزه کردن علم و باز کردن دروازه‌های درمان جهانی فکر نمی‌کرد».

مترجم: هانا حیدری

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.