خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

رئیس دفتر نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه آزاد خوزستان:

تعلیم و تربیت در جامعه بیمار جایی ندارد

شنبه 15 اردیبهشت 1397 - 16:37
جلسه

رئیس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی خوزستان اساس سربلندی و کامیابی یک ملت را در نیروی اندیشه آن سرزمین عنوان و تصریح کرد: در جامعه بیمار نمی‌توان سراغی از تعلیم و تربیت گرفت.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، حجت الاسلام عبدالباری جوانمردزاده در جمع اساتید شرکت کننده در نشست هم اندیشی واحد بهبهان با موضوع «نقش معلم در تعالی جامعه»، احساس خوشبختی در زندگی را به احساس رضایتمندی وابسته دانست و گفت: بهترین خوشبختی و رضایتمندی آن است که خداوند از انسان و انسان در مقابل خدای خود راضی باشد و این امر امکان پذیر نخواهد شد مگر با پیروی از دستورات خداوند متعال و بکار گیری فرامین الهی با تمسک به قرآن و اهل بیت.

جوانمردزاده با بیان این واقعیت که در جامعه بیمار نمی توان سراغی از تعلیم و تربیت گرفت اظهار کرد: امروز مهم ترین وظیفه معلمان و اساتید دانشگاهی انسان سازی است و درسایه انسانهای پاک،با تقوا و عالم است که جامعه به سعادت حقیقی خواهد رسید و زمینه ظهور فراهم خواهد شد.

وی یکی از مهم ترین اصول در راه رسیدن به خوشبختی را تعویض فکر و اندیشه عنوان و اصل اول در خوشبختی را عوض کردن نگاه و فکر ما و اعتقاد به آنچه خواهد شد و آنچه نخواهد شد از سوی خداوند بیان کرد.

دکتر فضل الله موسوی نسب رئیس واحد بهبهان در ابتدای این نشست با تبریک میلاد امام زمان (عجج) و روز معلم تقارن این دو روز را به فال نیک گرفته و از همه اساتید و معلمان جامعه به عنوان چراغ های هدایت جامعه یاد و از زحمات و تلاش های اعضای هیات علمی واحد بهبهان تشکر کرد.

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.