خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

دبیر کارگروه ارزیابی شرکت‌های دانش‌بنیان خبر داد؛

زمان ثبت‌نام شرکت‌های دانش‌بنیان برای خدمات بیمه درمان تکمیلی تمدید شد

یکشنبه 16 اردیبهشت 1397 - 09:30
دانش بنیان

با توجه به استقبال شرکت‌های دانش بنیان، زمان ثبت نام شرکت‌های دانش‌بنیان برای استفاده از خدمات بیمه درمان تکمیلی تا 20 اردیبهشت 1397 تمدید شد.

به گزارش گروه علم و فناوری خبرگزاری آنا از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری؛ سید محمد صاحبکار خراسانی با اشاره به اهمیت سرمایه‌های انسانی در شرکت‌های دانش‌بنیان گفت: «مهم‌ترین دارایی شرکت‌های دانش بنیان، نیروی انسانی آنها است و یکی از مواردی که می‌تواند موجب افزایش رضایتمندی و حفظ نیروی انسانی فعال در شرکت‌های دانش بنیان شود، ارائه خدمات بیمه درمان تکمیلی به افراد فعال در این شرکت‌ها است».
صاحبکار افزود: «در حال حاضر با توجه به مقررات و هزینه‌های موجود، بسیاری از شرکت‌های کوچک و متوسط توانایی ارائه این خدمات را به کارکنان خود ندارند».
دبیر کارگروه ارزیابی شرکت‌های دانش‌بنیان افزود: «از آنجایی که تدوین و اجرای برنامه‌های حمایتی از شرکت‌های دانش‌بنیان یکی از مهم‌ترین فعالیت‌های معاونت علمی و فناوری است، ایجاد سازوکار مناسب برای رفع این مشکل در دستور کار شبکه نوآوری تهران قرار گرفت و ارائه خدمات بیمه درمان تکمیلی، به صورت آزمایشی در دی ماه سال 1396 برای شرکت‌های مستقر در استان تهران اجرایی شد که 540 نفر تحت پوشش این بیمه قرار گرفتند».
صاحبکار افزود: «با توجه به استقبال شرکت‌ها، در سال 1397 این خدمات به همه شرکت‌های دانش‌بنیان در همه استان‌های کشور ارائه می‌شود».
رئیس مرکز شرکت‌های دانش بنیان گفت: «از آنجایی که انعقاد این قراداد به صورت تجمیعی خواهد بود، محدودیتی برای تعداد کارکنان شرکت‌ها وجود ندارد و نرخ حق بیمه هم کاهش یافته است».
عضو هیات علمی پژوهشکده مطالعات فناوری افزود: «شرکت‌های دانش بنیان پس از ثبت نام در سامانه شبکه نوآوری تهران می‌توانند تقاضای خدمات بیمه درمان تکمیلی را برای خود و اعضای خانواده‌ در این سامانه تا تاریخ 20 اردیبهشت 1397 ثبت کنند».
صاحبکار افزود: «مدت زمان ارائه خدمات بیمه درمان تکمیلی، یکسال شمسی است که از اردیبهشت سال 1397 شروع خواهد شد و متقاضیان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به سامانه شبکه نوآوری تهران و یا سامانه شرکت‌های دانش بنیان مراجعه و یا با شماره تلفن 76250036 و 76250037 تماس بگیرند.

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.