خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

دکتر ولایتی :

توطئه سعودی ها در لبنان بی نتیجه بود/تاثیر رهنمودهای سید حسن نصرالله بر موفقیت جریان 8 مارس

دوشنبه 17 اردیبهشت 1397 - 22:22
مراسم سی‌و‌ پنجمین سالگرد تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل گفت: پس از برگزاری انتخابات در عراق وزن محور مقاومت در منطقه چند برابر خواهد شد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری آنا، دکتر علی اکبر ولایتی در گفت و گو با بخش خبری ساعت 21 شبکه 1 سیما گفت: «پیروزی کنونی جریان های محور مقاومت را به مردم و دولت این کشور تبریک می گوییم. این پیروزی مکمل پیروزی های نظامی لبنان و گروه های مقاومت در برابر اسرائیل و حامیان و طرفدارانشان بود.»

وی افزود: «این پیروزی می تواند نقش مهمی درآینده منطقه داشته باشد. تفاوت این انتخابات با انتخابات قبلی در این بود که جریان 8 مارس توانست بدون دغدغه اکثریت پارلمان را به دست آورد. »

ولایتی با تاکید بر موثر بودن رهنمودها و تدابیر سید حسن نصرالله بر پیروزی جریان 8 مارس گفت: «این پیروزی علاوه بر اینکه پیروزی علیه فتنه های این کشور بود، یک پیروزی برای جریانی به شمار می رود که محور مقاومت محور آن است.»

مشاور مقام معظم رهبری درباره دخالت سعودی ها در روند برگزاری انتخابات لبنان تصریح کرد: «سعودی ها پیشتر بخت خود را با گروگان گرفتن سعد حریری به عنوان نخست وزیر لبنان آزموده بودند و خواستند مانع از برگزاری انتخاباتی آرام شوند، انتخاباتی که می دانستند پیروز آن جبهه مقاومت خواهد بود. »

وی افزود: «با پیش بینی میشل عون و توصیه های سید حسن نصرالله و حکمت مردم لبنان حریری به جایگاه خود بازگشت و این نشان داد که دیگر پول هزینه کردن سعودی ها برای توطئه علیه ملت شریف لبنان نتیجه نخواهد داد.»

ولایتی انتخابان لبنان را نتیجه یک دموکراسی قوی و پایدار در جهان خواند و تاکید کرد لبنانی ها نشان دادند تحت تاثیر توطئه سعودی ها و اسرائیل قرار نمی گیرند.

مشاور مقام معظم رهبری در ادامه این گفت و گو تصریح کرد: «پیروزی مردم و ملت لبنان و رای دادن به قدرت انتخاب مقاومت و تایید سیاست های حکومت لبنان و نشان دهنده ایستادگی لبنان در خط مقاومت و کمک به سوریه بود.»

وی افزود: «8 مارس در این انتخابات بدون معارض نبود، بلکه این پیروزی تاکیدی بر موفقیت سیاست های کنونی و برای خط مقاومت بسیار تعیین کننده است.»

ولایتی گفت: «هفته آینده نیز مردم رشید عراق به پای صندوق های رای می روند و دولت مقتدری شکل می گیرد و پس از این دو انتخابات وزن جبهه مقاومت چند برابر خواهد شد و آمریکا خواهد دانست که جایی در شرق فرات ندارد و حضورشان در آنجا بی حاصل خواهد بود.»

بیشتر بخوانید

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.