خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

وزیر بهداشت در اختتامیه بخش هنرهای تجسمی و فیلم جشنواره بین‌المللی سیمرغ:

هنر یکی از جلوه‌های مهم در زندگی انسان است/ انتقاد از عدم فعالیت فرهنگی در دانشگاه‌های علوم پزشکی پایتخت

سه‌شنبه 18 اردیبهشت 1397 - 10:04
آیین اختتامیه بخش هنرهای تجسمی و فیلم جشنواره بین‌المللی سیمرغ

‎اختتامیه دو بخش هنرهای تجسمی و فیلم نهمین جشنواره بین المللی سیمرغ عصر روز دوشنبه (۱۷ اردیبهشت) در سالن اصلی پردیس تئاتر تهران برگزار شد.

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری آنا از روابط عمومی نهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ، پس از قرائت قرآن کریم توسط سیدمجید حسینی؛ قاری بین‌المللی و پخش سرود جمهوری اسلامی ایران، رضا رشیدپور؛ مجری این مراسم گفت: خوشحالم چنین جشنواره‌های هدفمندی در کشور پا گرفته و با انرژی دانشجویان ثبت می‌شوند.

سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور با حضور در اختتامیه بخش‌های تجسمی و فیلم نهمین جشنواره بین المللی سیمرغ خطاب به دانشجویان، گفت: خوشحالم شما اینجا حضور دارید و وقتی هستید احساس می‌کنم دانشگاه زنده است و زنده بودن دانشگاه یعنی کشور پویا است.

قاضی زاده هاشمی عنوان کرد: همه ما ایران را دوست داریم و انشالله دوستانی دانا برای ایران باشید و اگر نباشید دشمن دانا به از نادانِ دوست است.

وی ادامه‌ داد: کسانی که امروز به دنبال آگاه کردن جوانان هستند، دوستان واقعی جوانان و آینده ایران هستند. از همه کسانی که در دانشگاه‌ها برای پر نشاط بودن دانشجویان تلاش می‌کنند و از همه افراد در معاونت فرهنگی و دانشجویی و دانشگاه هایی که در جشنواره حضور داشتند تشکر می کنم.

قاضی‌زاده هاشمی تاکید کرد: متاسفم برای سه دانشگاه مستقر در تهران که اسمی از آن‌ها دست کم زمانی که در سالن بودم نشنیدم. می دانم که تبریز معاونت دانشجویی پر تلاشی دارد. جزو گروه‌های اولین در برگزیده‌ها بود و انتظار هست در همه دانشگاه‌ها چنین اتفاقی بیافتد. این که از دانشگاه‌های شهرهایی غیر از تهران در جشنواره شرکت می کنند، بسیار جالب است.

وی خاطرنشان کرد: انشالله در سال های آینده معاونت دانشجوبی و فرهنگی تلاش کند که تهرانی‌ها نیز روی سن بیایند.

قاضی‌زاده هاشمی افزود: خوشحالم شما اینجا حضور دارید و وقتی هستید احساس می کنم دانشگاه زنده است و زنده بودن دانشگاه یعنی کشور پویا و زنده است. کسانی هستند که عزت و سربلندی ایران را نمی‌خواهند. از همه دانشجویان و دانشگاهیان تشکر می کنم.

وی گفت: امیدوارم سال آینده کارنامه درخشان تری را به نمایش بگذارید. در این که افراد چند بعدی در پزشکی موفق ترند هیچ تردیدی نیست. زیرا یکی از جلوه های مهم در زندگی هنر است و شما بسیار هنرمندید که به این بعد توجه دارید.

اسامی برگزیدگان در بخش های مختلف به شرح زیر است:

*بخش آزاد رشته نستعلیق

رتبه اول: رویا احمدی برای اثر «مهر و وفا»

رتبه دوم: محمدرضا فرهادی برای اثر «مرغ شکسته بال»

رتبه سوم: فاطمه طاهری برای اثر «امید»

*بخش آزاد رشته شکسته نستعلیق

رتبه اول: فرهاد آقایی برای اثر«در شکر بر عافیت»

رتبه دوم: یعقوب نادری برای اثر«سیاه مشق»

رتبه سوم: علیرضا پیشگو برای اثر«بوعلی سینا»

*بخش آزاد رشته خوشنویسی معلی

رتبه اول: نسیم داوودی برای اثر «سبوح قدوس»

رتبه دوم: رضا فرزانه برای اثر«فبای الاء ربکما تکذبان»

رتبه سوم: افسانه طهماسبی برای اثر «لطف خدا بیشتر از جرم ماست»

*بخش آزاد رشته نسخ

رتبه اول: انسیه نصیری برای اثر خصایص اهل بیت (ع)»

رتبه دوم: غزاله گیوی برای اثر «دعای خاصه امام رضا (ع)»

رتبه سوم: یوسف مولایی برای اثر «المومن»

*بخش آزاد رشته ثلث

رتبه اول: سید محمد کاظمی برای اثر«حدیث امیر المومنین»

رتبه دوم: محمدرضا فرهادی برای اثر«صلوات خاصه امام رضا»

رتبه سوم: یوسف مولایی برای اثر«نزل»

*بخش آزاد رشته تحریری

رتبه اول: علی سنگ نور برای اثر «خط 3»

رتبه دوم: دیاکو فتحی برای اثر «خط تحریری شکسته»

رتبه سوم: رویا احمدی برای اثر «کیمیای سعادت»

*بخش آزاد رشته نقاشی خط

رتبه اول: وحید خلجی برای اثر «هنر دست»

رتبه دوم: نرجس الهی نیا برای اثر «عشق»

رتبه سوم: زهرا یوسفی برای اثر «فاطمه»

*بخش آزاد رشته مصنوعات چوبی

رتبه اول: جواد رحمتی برای اثر «عمق نگاه»

رتبه دوم: فیروزه زارعی برای اثر «گلدان مشبک»

رتبه سوم (به طور مشترک): ریحانه گلباف «انسان از جنس عشق» و لطیف محمدی برای اثر «آیه»

*بخش آزاد رشته مصنوعات فلزی

رتبه اول: شمس الدین یوسفی برای اثر «سیمرغ»

رتبه دوم: نفیسه قرآنی برای اثر «ملیله فلزی»

رتبه سوم: پرنیان ذوالفقاری برای اثر «مینای چنگ»

*بخش آزاد رشته شیشه، سفال و سرامیک

رتبه اول: فاطمه محمد علی پور برای اثر «آیه»

رتبه دوم: ندا رجبی برای اثر «تشخیص زودتر»

رتبه سوم: سمیرا رومینا برای اثر «کتاب سرامیکی»

*بخش آزاد رشته فرش و گلیم

رتبه اول: سوسن پسندیده برای اثر «باغ میوه»

رتبه دوم: صدیقه مرادی برای اثر «قالی ناظم یک سرکشکولی»

رتبه سوم (مشترک): سمیه یزدان پرست برای اثر«فرش دستباف» و بهناز غیبی برای اثر «قالی»

*بخش آزاد رشته نقاشی

رتبه اول: سمیه سهیلی برای اثر «تولد»

رتبه دوم: مانیکا نگهداری پور برای اثر «باغ بهشت»

رتبه سوم: مهسا نیک نفس برای اثر «مادربزرگ و چای ذغالی»

*بخش آزاد رشته طراحی

رتبه اول: سمیه سهیلی برای اثر «تولد»

رتبه دوم: مانیکا نگهداری پور برای اثر «باغ بهشت»

رتبه سوم: مهسا نیک نفس برای اثر «مادربزرگ و چای ذغالی»

*بخش آزاد رشته نگارگری

رتبه اول: فائزه علی اکبرزاده برای اثر «چوگان»

رتبه دوم: احسان قائدی برای اثر «در آتش»

رتبه سوم: منصوره پیرمرادیان برای اثر «آینه زندگی»

*بخش آزاد رشته پوستر

رتبه اول: عمید رهی برای اثر «هنر سالم زیستن»

رتبه دوم: حمید رضا ابراهیمی برای اثر «بابا سیگار دارد»

رتبه سوم: علی قاسمی برای اثر «بازی با اعتیاد»

*بخش آزاد رشته عکاسی

رتبه اول: علی فرقانی برای اثر« نگاه تو، نگاه ما»

رتبه دوم: پرستو پیراسته برای اثر«کودکی»

رتبه سوم (به طور مشترک): مهرناز همت برای اثر«کارگران مشغول عبادتند» و میلاد اسلام زاده برای اثر «طریق العباس»

*بخش آزاد رشته فیلمنامه نویسی

رتبه اول: امید فاخران برای اثر «دیگران»

رتبه دوم: سارا چوپان نزاد برای اثر«توپ و قلک»

رتبه سوم: پیمان جباری قندی لو برای اثر«موهای سفید زهرا»

*بخش فرهنگ سلامت رشته فیلمنامه نویسی

رتبه اول: حسین حسین زاده جهرمی برای اثر «جشن تولد»

رتبه دوم:حمید رضا ارجمندی برای اثر «آقای خواب»

رتبه سوم: سهیلا باقری برای اثر «گریه را به یادآور»

*بخش بخش آزاد رشته تیزر و نماهنگ

دیپلم افتخار و جایزه نقدی: سعید محمد سلیمانی برای اثر «اکونومیک»

رتبه دوم و جایزه نقدی: ابوذر بهراد برای اثر«آینه»

رتبه سوم و جایزه نقدی: سید یاسین حسینی نسب برای اثر«صحافی»

*بخش بخش آزاد رشته پویانمایی

رتبه اول: مینا باغبانی برای اثر «آقا گرگه»

رتبه دوم: محمدحسن سهولی برای اثر «پیشگیری بهتر از درمان»

رتبه سوم: شکیلا بهمنش برای اثر «نه به اعتیاد»

*بخش آزاد رشته کاریکاتور

رتبه اول: سید مهدی موسوی برای اثر «صلح»

رتبه دوم: امیر حسین پروین برای اثر«علم بدون مرز»

رتبه سوم: نگین زرگر برای اثر«اعتیاد،مرگ و اسارت»

*بخش سلامت رشته کاریکاتور

رتبه اول: امیرحسین پروین برای اثر«ECG»

رتبه دوم: محمد سعید واحدی پور برای اثر «خشونت»

رتبه سوم: محمد نجفی نژاد برای اثر «ایدزرو تو قفس ...»

*بخش آزاد رشته کامیک استریپ

رتبه اول: سجاد خیام برای اثر «تقدیر»

رتبه دوم: محمد صبوری برای اثر «ترک سیگار»

رتبه سوم: سید مهدی موسوی برای اثر «دکتر»

*بخش سلامت رشته کامیک استریپ

رتبه اول: زینب باقری برای اثر «امید»

رتبه دوم: کاوه معتمدیان برای اثر «همش سمه»

سوم: دارا فضل زاده برای اثر «کمبود آب»

*بخش سلامت رشته اینفوگرافیک

رتبه اول: محمد قربانی اقبلاغی برای اثر «بیماری دیابت»

رتبه دوم: امیدرضا عزیزی برای اثر «اینفوگرفیک دیابت»

رتبه سوم: سارا زهدی برای اثر «طرح تحول سلامت»

*بخش بین الملل رشته پوستر

رتبه اول: حسین اسفندانی برای اثر «مدرسه علیه دخانیات»

رتبه دوم: امیرحسین یوسفی کیساری برای اثر «crack»

رتبه سوم (به طور مشترک): jin wei برای اثر be social please و محمد ابراهیم سیاوشی برای اثر talk to each other

*بخش بین الملل رشته عکاسی

رتبه اول: جواد رضایی برای اثر «خانواده»

رتبه دوم: علی اصغر یوسفی برای اثر «نشاط»

رتبه سوم: آروین درویش محمد سرابی برای اثر «ایمان»

*بخش بین الملل رشته پویانمایی

رتبه اول: Ninaad Kulkarni برای اثر «Kcloc»

رتبه دوم: امین رهبر برای اثر «ترازو»

رتبه سوم: Alessio De Marchi برای اثر «what wee are»

*بخش بین الملل رشته فیلم کوتاه

رتبه اول: Alexy Dykhovichny برای اثر«Game»

رتبه دوم: کمال پرناک برای اثر« هستی»

رتبه سوم: Valerie Knill برای اثر«Face to Face»

جشنواره بین‌المللی سیمرغ که نامش برگرفته از سیمرغ افسانه‌ای در ادبیات ایران به عنوان مرغ درمانگر و نماد جدید جامعه پزشکی است در پنج بخش تئاتر،‌ فیلم، ادبی، ‌هنرهای تجسمی و موسیقی به دبیری امیر لـله‌گانی تا 19 اردیبهشت‌ماه در پردیس تئاتر تهران در حال برگزاری است.

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.