خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

ماجرای انتشار گاز رادون در هوای تهران

سه‌شنبه 18 اردیبهشت 1397 - 16:22
هوای آلوده تهران در روز هوای پاک

انتشار خبری در سایت شرکت کنترل کیفیت هوای تهران مبنی بر وجود «رد پای گاز رادون در هوای تهران» باعث شد تا معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران اعلام کند که این گاز در همه شهرهای دنیا وجود دارد و در هوای محیط تهران هیچ میزان نگران کننده‌ای از آن گزارش نشده است.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از محیط زیست، محمد رستگاری با بیان اینکه بررسی ما در خصوص «رادون» در تهران وجود این گاز را در برخی محیط‌های بسته نشان می‌دهد، اظهار کرد: ضوابط فنی حفاظت از ساختمان‌ها در برابر گاز رادون که جزئی از استانداردهای ساختمانی است توسط مرکز تحقیقات مسکن و شهرسازی و سازمان انرژی اتمی تهیه شده است.

رستگاری ادامه داد: امکان کاهش میزان این گاز در ساختمان‌ها از طریق روش‌های ساختمان سازی از قبیل عایق کاری و غیره به‌راحتی امکان پذیر است.

معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران افزود: در خصوص هوای تهران و اندازه‌گیری پارامترهای آلاینده از طریق ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای استان، محیط زیست استان تهران و شرکت کنترل کیفیت بر مبنای استانداردهای بین المللی و ملی هوای محیط عمل می‌کند که این گاز جزو این پارامترها نیست.

وی تأکید کرد: این یک موضوع بهداشتی و در حیطه اختیارات وزارت بهداشت و سازمان انرژی اتمی است و دستگاه‌های ذیربط باید در این خصوص اظهار نظر نهایی را انجام دهند.

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.