خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

جشن امضای نسخه جدید «وقت بودن» در نمایشگاه کتاب

چهارشنبه 19 اردیبهشت 1397 - 09:33
وقت بودن

جشن امضای نسخه جدید کتاب «وقت بودن» اثر جلیل سامان در غرفه انتشارات کتابستان در نمایشگاه کتاب تهران، برگزار می‌شود.

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری آنا از روابط عمومی فیلم، رمان «وقت بودن» بر اساس فیلم‌سینمایی با همین نام نوشته شده است که در سال ۸۷ ساخته شد و توانست در چندین جشنواره معتبر جوایزی از جمله بهترین فیلم‌نامه جشن خانه سینما، سیمرغ زرین بهترین فیلم‌نامه اول جشنواره فیلم فجر و همچنین دیپلم افتخار بهترین فیلم‌نامه و بهترین بازیگر نقش اول جشنواره فجر را به دست آورد.

با این حال بعد از این موفقیت‌ها، فیلم سینمایی «وقت بودن» به دلایل نامعلوم یک دهه است که امکان اکران عمومی و حضور در جشنواره‌های بین‌المللی را نداشته است.

جلیل سامان، نگارش این رمان را یک سال بعد از تولید فیلم به پایان رساند و تابستان 95 نیز آن را منتشر کرد و حالا با گذشت این مدت زمان از چاپ اول کتاب، با توجه به نظرات مخاطبان و دیدگاه‌های نویسنده، چاپ جدیدی که تعداد صفحات آن افزایش یافته، نوع روایت تغییر کرده و به ویژه شخصیت‌ها شرح و بسط بیشتری پیدا کرده‌اند، روانه نمایشگاه کتاب شده است.

در بخشی از این کتاب می‌خوانیم:

«لحظه‌ای در حیاط ایستاد. کمی دقت کرد. صدای مائده از سمت تنور می‌آمد. داشت هیزم می‌شکست. ناگهان جان محمد دستش را در هوا گرفت و تبر را ربود. مائده جیغ خفیفی کشید.

- بده! کار تو نیست.

جان محمد با سر و صورت بسته شروع کرد به هیزم شکستن. مائده خشکش زده بود:

- جان محمد؟!

تبرزدن شوهرش را می‌شناخت. جان محمد با تمام قدرت با تبر افتاد به جان کنده هیزم. انگار می‌خواست عقده تمام این هشت سال را بر سر آن کنده بی‌جان خالی کند. چند دقیقه‌ای طول کشید و بالاخره از نفس افتاد. نشست روی زمین و ناله را سر داد. دستار را باز کرد و مائده تازه چهره برافروخته‌اش را دید.

- جان محمد!

این را با چنان لحنی گفت که از «عزیزم» برای جان محمد خوش‌تر بود. هق هق‌اش بیشتر شد. مائده آب آورد و جان محمد دستی که لیوان را به سوی او گرفته بود، بوسید و به سوی خود کشید.»

«وقت بودن» در انتشارات کتابستان به چاپ رسیده و جلیل سامان جمعه 21 اردیبهشت ساعت 17 در محل این نشر واقع در راهرو 22 شبستان نمایشگاه کتاب برای جشن امضای کتاب حاضر خواهد شد.

بیشتر بخوانید

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.