خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

معرفی هیات انتخاب جشنواره تئاتر عروسکی تهران مبارک

چهارشنبه 19 اردیبهشت 1397 - 12:43
جشنواره تئاتر عروسکی

هیات انتخاب مرحله اول هفدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر عروسکی تهران مبارک معرفی شدند.

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری آنا از روابط عمومی اداره کل مرکز هنرهای نمایشی، در این دوره از جشنواره بین‌المللی تئاتر عروسکی تهران مبارک، آثار متقاضی شرکت، در دو بخش «کودک و نوجوان» و «بزرگسال» ارزیابی می‌شوند و هر یک از این دو بخش، هیات انتخاب خاص خود را دارند.

بر همین اساس، ایرج طهماسب، فهیمه میزراحسینی و هادی حسنعلی آثار بخش کودک و نوجوان را بازبینی می‌کنند.

ارزیابی آثار بخش بزرگسال نیز بر عهده گروهی متشکل از شیوا مسعودی، مریم معینی و نادر برهانی مرند است.

این بازبینی‌ها، ارزیابی مرحله اول است و بازبینی نهایی در تاریخی که بعدا مشخص می‌شود، انجام خواهد شد.

بازبینی مرحله اول آثار متقاضی شرکت در هفدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر عروسکی از روز پنجشنبه 20 اردیبهشت ماه آغاز می‌شود و تا روز سه شنبه 25 همین ماه ادامه خواهد داشت.

برگزاری کارگاه‌های دو روزه نمایش عروسکی

همزمان با ارزیابی اولیه اثار متقای شرکت در هفدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر عروسکی چند کارگاه آموزشی برای گروه‌های شرکت کننده برپا می‌شود.

این کارگاه‌ها به منظور ایجاد ارتباط بهتر و تبادل نظر میان هنرمندان و با توجه ویژه به هنرمندانی که از دیگر شهرها متقاضی شرکت در این جشنواره هستند، برگزار می‌شود.

بر همین اساس گروه‌هایی که از دیگر شهرها برای ارزیابی اولیه آثارشان در تهران حضور دارند و مهمان جشنواره هستند، روزهای پنجشنبه و جمعه 20 و 21 اردیبهشت ماه در کارگاه‌های آموزشی شرکت می‌کنند.

برنامه این کارگاه‌ها به شرح زیر است:

پنج شنبه 20 اردیبهشت ماه کارگاه «طراحی صحنه نمایش عروسکی» با حضور سینا ییلاق بیگی از ساعت 10 تا 13 در نوبت صبح برگزار می‌شود و در نوبت بعد از ظهر نیز از ساعت 14 تا 17 کارگاه «انتخاب تکنیک مناسب عروسک» با حضور علی پاکدست و مریم اقبالی برپاست.

روز جمعه 21 اردیبهشت ماه نیز دو کارگاه دیگر در دو نوبت صبح و بعد از ظهر برگزار می‌شود.

کارگاه «موسیقی در نمایش» با حضور بامداد افشار در نوبت صبح از ساعت 10 تا 13 برگزار می‌شود و در نوبت بعد از ظهر نیز از ساعت 14 تا 17 کارگاه «بازی‌دهندگی عروسک» با حضور مریم سعادت برپا خواهد بود.

هفدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر عروسکی تهران مبارک با دبیری مرضیه برومند از یکم تا هفتم شهریور ماه در تهران برگزار می‌شود.

بیشتر بخوانید

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.