خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

آغاز ثبت‌نام دومین آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی دانشگاه آزاد اسلامی

شنبه 22 اردیبهشت 1397 - 10:44
سازمان مرکزی

ثبت‌نام دومین آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی دانشگاه آزاد اسلامی از امروز شنبه 22 اردیبهشت آغاز خواهد شد.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی، پیرو مصوبه شورای برنامه‌ریزی آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی، برای بهبود سطح زبان انگلیسی دانشجویان دوره دکتری تخصصی اقدام به برگزاری کلاس‌های آمادگی زبان EPT کرده است که شرط ورود به این کلاس‌ها شرکت در آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی و کسب حداقل نمره 200 از 1000 است.

با توجه به نمره کسب شده، متقاضیان به سه سطح توانمندی دسته‌بندی می‌شوند. داوطلبانی که نمره آزمون تعیین سطح آنها بین 200 تا 390 است، باید در کلاس‌های سطح یک و داوطلبانی که نمره آزمون تعیین سطح آنها بین 400 تا 590 است باید در کلاس‌های سطح دو و داوطلبانی که نمره آزمون تعیین سطح آنها بالاتر از 600 است باید در کلاس‌های سطح سه ثبت‌نام کنند. این کلاس‌ها در هر ترم به مدت یک‌ماه و نیم و 9 ساعت در هفته خواهد بود که جزئیات و روز‌های برگزاری کلاس‌ها را مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی متعاقبا اعلام خواهد کرد.

در صورتی که میانگین نمرات کسب شده در آزمون‌های پایان هر ترم آموزشی، حداقل 50 باشد، نمره مذکور به عنوان جایگزین نمره آزمون زبان EPT دانشجویان دوره دکتری تخصصی قابل پذیرش خواهد بود.

متقاضیانی که موفق به ثبت‌نام در اولین آزمون تعیین سطح نشده‌اند، ثبت‌نام آزمون بعدی از امروز شنبه 22 اردیبهشت‌ماه از طریق سایت english.iau.ac.ir آغاز خواهد شد.

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.