خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

عضو هیأت رئیسه فراکسیون امید در گفت‌وگو با آنا:

ایران مناسبات خود را با کشورهای اروپایی حفظ کرده است

پنج‌شنبه 27 اردیبهشت 1397 - 10:33
علیرضا رحیمی

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: روابط ایران با اروپا در حوزه‌های تجاری و سیاسی برقرار است. اما برجام مسأله ویژه‌ای است که سرنوشتش منوط به مذاکرات تیم سیاست خارجی است.

علیرضا رحیمی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری آنا، درباره ماندگاری اروپا بعد از خروج ترامپ از برجام، اظهار کرد: معتقدم برای اظهار نظر در مورد تضمین اروپایی‌ها زود است و باید منتظر پایان مذاکرات وزیر امور خارجه کشورمان با کشورهای اروپایی و نتیجه این مذاکرات باشیم.

وی افزود: پس از پایان مذاکرات دکتر ظریف دورنمای تصمیم اروپایی‌ها روشن خواهد شد و این برای ما مهم است که نگاه اروپا به برجام بعد از خروج آمریکا مشخص شود و آنها اعلام کنند که چگونه با این شرایط پیش خواهند رفت.

عضو هیأت رئیسه فراکسیون امید با بیان اینکه علاوه بر اینها ممکن است جمهوری اسلامی ایران هم برای تضمین در اجرای برجام توسط اروپایی‌ها شروطی را داشته باشد. بنابراین باید منتظر باشیم تا موضع اروپا در این مذاکرات معلوم شود و اکنون نه درباره تضمین‌ها و نه درباره چگونگی ادامه کار نمی‌توان اظهار نظر درستی کرد.

رحیمی با تصریح اینکه ما مناسبات خود را با کشورهای اروپایی حفظ کرده‌ایم، خاطرنشان کرد: روابط ایران با اروپا در حوزه‌های تجاری و سیاسی برقرار است. اما باید توجه داشته باشیم که برجام مسأله ویژه‌ای است که سرنوشتش منوط به مذاکرات تیم سیاست خارجی است و امیدواریم شرایطی به وجود بیاید که منافع ملی ما به حداکثر ممکن تأمین شود.

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.