خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

عضو مجلس خبرگان رهبری در گفت‌و‌گو با آنا:

اعتماد به آمریکا مثل اعتماد به گرگ است

چهارشنبه 26 اردیبهشت 1397 - 13:56
جلسه هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان

نماینده مجلس خبرگان رهبری با بیان این که عذر خواهی از مردم وظیفه همه ماست، گفت: مقام معظم رهبری می‌گفتند که ما در مذاکرات پا عقب نکشیم و نرمش قهرمانانه داشته باشیم یعنی کلاه سرمان نرود.

عباسعلی سلیمانی نماینده مجلس خبرگان رهبری در گفت و گو با خبرنگار سیاسی آنا با بیان اینکه عذر خواهی از مردم تنها برای برجام و منحصر به رئیس جمهور نیست گفت: مردم طی سالیان پس از انقلاب خدمات بسیاری داشته و در تمام صحنه‌ها و در پشتیبانی نظام حضور داشتند و وظیفه خود را در همه عرصه‌ها انجام دادند.

وی در ادامه با بیان اینکه استقلال بزرگ‌ترین خدمت نظام به مردم است گفت: ما در مورد معیشت مردم هنوز آن وظایف لازم را انجام ندادیم و نباید معیشت مردم را به برجام گره می‌زدیم. به تعبیر مقام معظم رهبری سی درصد مشکل معیشت مردم به مباحث بیرونی و سیاست دشمنان مربوط است و مابقی آن مدیریت است که نتوانستیم پا به پای مردم برای ارائه خدمت بیاییم و این وظیفه همه ماست که عذر خواهی کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان همچنین تصریح کرد: در مورد اصل برجام با مقام معظم رهبری مورد مشورت صورت گرفت و خود ایشان گفته بودند که در جریان کلیات مذاکرات بودند و اجازه داده‌اند اما این نکته را می‌گفتند که ما در مذاکرات پا عقب نکشیم و نرمش قهرمانانه داشته باشیم یعنی کلاه سر مان نرود.

وی در ادامه با بیان اینکه رهبری از ابتدا به آمریکا نگاه بدبینانه داشتند، افزود: مقام معظم رهبری می‌‌گفتند آمریکا قابل اعتماد نیست و نباید اعتماد کنیم شاید این فرمایش ایشان ناظر بر این دید باشد که ما در مذاکرات بیش از اندازه به آمریکا اعتماد کردیم.

سلیمانی در ادامه افزود: اعتماد به آمریکا مثل اعتماد به گرگ است. به قول امام تا زمانی که رابطه ما مثل گرگ و میش باشد ما این رابطه را نمی‌پذیریم و نمی‌پسندیم. آقای روحانی هم فرزند این نظام، مورد تایید و دارای آرای مردم و مورد حمایت شخص مقام معظم رهبری است. عذر خواهی از مردم وظیفه همه ماست.

کد خبر: 389727
نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.