خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

سرپرست واحد تهران شمال:

دانشگاه‌ها به مسائل اصلی و اولویت‌دار کشور پاسخ دهند

چهارشنبه 26 اردیبهشت 1397 - 17:43
نشست در تهران شمال

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال مولفه‌های حائز اهمیت در انتخاب ماموریت علمی دانشگاه‌ها را اولویت موضوعی کشور با پشتوانه حداکثری قوانین و اسناد بالادستی، فراگیری حداکثری رشته‌ها توأم با نوآوری و بهره گیری از دانش روز و توانمندی اعضای هیات علمی و زیرساخت‌های موجود، استمرار فعالیت‌ها و تعامل با بخش‌های دولتی و غیردولتی برشمرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، دکتر حمیدرضا خالدی در دومین نشست خود با اعضای هیأت علمی این واحد دانشگاهی به تشریح موضوع «برنامه جامع علمی واحد و چگونگی تعامل و ارتباط آن با رشته های مختلف دانشگاهی» پرداخت.

وی با توجه به تبیین جایگاه دانشگاه و نقش کلیدی آن در ساختار توسعه کشور به ضرورت توجه به این مأموریت مهم در مراکز آموزشی و تحقیقاتی پرداخت و گفت: «دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال دارای ظرفیت علمی بسیار بالایی هست از این رو لازم است رویکردی اتخاذ شود تا دانشگاه با اتکا به همین توان علمی و تحقیقاتی در کنار بهره مندی از همگرایی بین رشته‌ها، بتواند به یک مسئله اصلی یا اولویت کشور پاسخ دهد، در این صورت است که ما قادر خواهیم بود به یک قدرت علمی تبدیل شویم. این مهم علاوه بر حضور اقتدار آفرینی دانشگاه موجب استحصال منابع مالی جدید، درآمدزایی و کاهش اتکا به شهریه دانشجویان خواهد شد.»

سرپرست جدید دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال تصریح کرد: «اگر ما بتوانیم با یک همدلی و یک نگاه کلان به یک هدف گذاری عالی حرکت کنیم، هیچ چیز کمتر از مرجعیت علمی ما را راضی نخواهد کرد.»

وی با ورود به حوزه پدافند غیر عامل و ارایه تعاریف و مفاهیم آن با تبیین منویات مقام معظم رهبری مبنی بر پذیرش پدافند غیرعامل به عنوان یک اصل مستمر در تمام حوزه‌ها، افزود: ـ«ماموریت دانشگاه در این فرمان، توجه به موضوع پدافند غیر عامل با یک نگرش عمیق علمی، ریشه یابی موضوع و مدیریت راهبردها است، بر این اساس پدافند غیر عامل از درون ما را مصون می کند و تهدیدات بیرونی نیز نتیجه ای در بر نخواهد داشت.»

سرپرست واحد تهران شمال به تشریح جایگاه پدافند غیر عامل در ساختار مدیریت اجرایی کشور و در دستگاه‌ها و نهادها پرداخت و درباره سیاست‌های کلی نظام در حوزه پدافند غیر عامل، سیاست‌های کلی آمایش سرزمین، برنامه 5 ساله پنجم و ششم توسعه کشور، احکام دائمی برنامه های توسعه کشور توضیحاتی بیان کرد.

وی با ورود به مفاهیم راهبردی پدافند غیر عامل در سطح کلان به تبیین آثار آن در ارتباط با کاهش آسیب پذیری، پیشگیری، رصد و پایش محیط داخل و خارج، صیانت و حفاظت، پایداری، تداوم خدمت و کارکرد، بازدارندگی، مصون سازی و استحکام بخشی پرداخت.

در ادامه این نشست خالدی به پرسش‌ها و ابهامات اعضای هیات علمی پاسخ گفت. همچنین موضوع پدافند غیر عامل بر اساس خرد جمعی و پشتیبانی علمی و اندیشه عالمانه به عنوان یک راهبرد در واحد دانشگاهی تهران شمال مورد تصویب قرار گرفت.

دکتر امیر عبدالله مهرداد شریف معاون پژوهش و فناوری واحد تهران شمال نیز درباره نظام موضوعات و برنامه پایش به عنوان رویکرد جامع و یکپارچه در ساماندهی و اثر بخشی تحقیقات دانشگاهی سخن گفت.

دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال اکنون بیش از 34 هزار دانشجو در 332 رشته و گرایش تحصیلی دارد که تعداد 529 نفر هیأت علمی تمام وقت و نیمه وقت و 1340 مدرس مدعو، مسئولیت آموزش و تعلیم دانشجویان را عهده دار هستند.

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.