خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

دو خبر/

کسب چهار مقام اولی دانشگاه آزاد اسلامی اشکذر در مسابقات قرآن و عترت

جمعه 28 اردیبهشت 1397 - 10:19
دکتر محمود دهقانی واحد اشکذر

همزمان با ماه مبارک رمضان، هفتمین دوره طرح قرآنی «رمضان بهار قرآن» در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اشکذر برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، معاونت فرهنگی و دانشجویی (پژوهشکده قرآن و عترت) در راستای مأموریت خود، تحکیم ارتباط دانشگاهیان با فرهنگ و معارف قرآن کریمکارگاه سوره مبارکه نور با محوریت اصلاح نظام خانواده و روابط اجتماعی در همه واحدها و مراکز دانشگاهی اجرا می کند.

همه اعضای هیأت علمی تمام وقت، نیمه وقت، حق التدریس و کارمندان تمام وقت رسمی و قراردادی دانشگاه می توانند در این طرح شرکت کنند.

منابع این کارگاه، تفسیر نور حجت الاسلام قرائتی، مجمع البیان فی تفسیر القرآن شیخ طبرسی، المیزان فی تفسیر القرآن علامه طباطبایی، تفسیر نمونه آیت الله مکارم شیرازی و تفسیر هدایت محمدتقی مدرسی بوده و مدت زمان آن 32 ساعت است.

بنابر این گزارش تمام شرکت کنندگان در طرح باید در آزمون پایان دوره که ازسوی کانون قرآن و عترت برگزار می شود شرکت کنند و برای شرکت کنندگانی که حداقل شصت درصد از نمره آزمون را کسب کنند از سوی دفتر توانمندسازی و آموزش کاربردی گواهی شرکت در کارگاه به مدت 32 ساعت صادر خواهد شد و به نفرات اول تا سوم در دو گروه هیأت علمی و کارمندان جوایزی اهدا خواهد شد.

در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری درباره گسترش فضای حفظ قرآن در جامعه، استادان و کارکنانی که قادر به حفظ کل سوره مبارکه حشر شوند، پس از شرکت در آزمون حفظ و اعلام نتایج، برابر مصوبه شورای فرهنگی واحد، مورد قدردانی قرار خواهند گرفت.

کسب چهار مقام اولی در مسابقات قرآن و عترت

در مرحله استانی بیست و سومین دوره مسابقات شفاهی قرآن و عترت که در دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد برگزار شد، استادان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد اشکذر موفق به کسب چهار مقام اول شدند.

پس از اعلام نتایج بیست و سومین دوره مسابقات شفاهی قرآن و عترت در مرحله استانی، محمدرضا اقبال، مقام اول ترتیل برادران و ریحانه دهقانی اشکذری، مقام اول ترتیل خواهران در بخش استادان و امید رحیمی پور مقام اول اذان برادران و مصطفی نمکی مقام اول حفظ 5 جزء برادران در بخش دانشجویان را به خود اختصاص دادند.

بیشتر بخوانید

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.