خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

دانشگاه آزاد اسلامی در ایستگاه سی و ششم؛

محبیان: سیاسی شدن برای دانشگاه آزاد سم است

دوشنبه 31 اردیبهشت 1397 - 11:40
امیر محبیان

فعال سیاسی اصولگرا گفت: سیاسی شدن برای دانشگاه آزاد مثل سم است زیرا باعث می شوداز امکانات علمی برخوردار نشود.

امیر محبیان فعال سیاسی اصولگرا در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی آنا با بیان اینکه هدف اصلی دانشگاه آزاد تربیت نسل تحصیل‌کرده و کمک به آموزش عالی برای جلوگیری از خروج استعدادها از کشور است گفت: دانشگاه آزاد فی نفسه ماهیت دانشگاهی دارد یعنی آموزش و پرورش در سطح عالی را دنبال می کند و بالاترین کاری که می‌تواند انجام دهد این است که بر کیفیت کار خودش بیافزاید.

وی افزود: تا پیش از این تلاش برای این بود که دانشگاه آزاد به نحوی در کشور فراگیر شود که فردی نباشد که نیاز به آموزش عالی داشته باشد و دستش از دانشگاه آزاد کوتاه باشد.

این استاد دانشگاه با بیان اینکه با شرایط فعلی دانشگاه آزاد باید از گسترش کمی بکاهد تصریح کرد: با توجه به ترکیب جمعیتی که رخ داده به نظر می رسد تعداد متقاضیان کاهش پیدا کرده است و در حال حاضر دانشگاه آزاد باید به دو سو حرکت کند اولین کار بالابردن سطح علمی دانشجویان و خود دانشگاه آزاد و همچنین افزایش رضایت بین دانشجویان و اساتید است.

وی در ادامه افزود: کار دیگری که باید دانشگاه آزاد انجام دهد فکر کردن برای اشتغال دانشجویان برای بعد از تحصیلات است به عبارتی یک ربطی بین بازار کار و آموزش ایجاد کند.

محبیان با بیان اینکه سیاسی شدن برای دانشگاه آزاد سم است گفت: ورود دانشگاه آزاد به عرصه سیاسی منجر به غلطیده شدن دانشگاه به یک سمت می شود و باعث می‌شود از امکانات علمی برخوردار نشود به عبارتی دولت‌ها وقتی می‌آیند بر اساس گرایش خود دانشگاه آزاد را زیر فشار قرار می‌دهند.

وی در ادامه افزود: شاهد این بودیم که به عنوان مثال دولتی که ناهمسو و ناهمخوان با مسئولان دانشگاه آزاد بود تلاش می کرد حداقل امکانات را بدهد یا اصلا امکانات ندهد، هر نهادی تعریف خاص خود را دارد دانشگاه آزاد به عنوان یک نهاد تربیتی و آموزشی باید با بالاترین کیفیت کار خود را انجام دهد طبیعتا برون داد آن نیروهای فرهیخته ای خواهند بود که اثرات خود را در سطح اجتماع و سیاست خواهند گذاشت.

کد خبر: 390916
کلمات کلیدی:

بیشتر بخوانید

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.