خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

دانشگاه آزاد در ایستگاه سی و ششم؛

سی‌و‌چهار قهرمانی دختران دانشگاه آزاد اسلامی در9سال

سه‌شنبه 1 خرداد 1397 - 12:22
مصاحبه با جوانمرد

تیم‌های دانشگاه آزاد اسلامی در هشت سال تیم داری این دانشگاه در حوزه بانوان در رشته‌های مختلف ورزشی سی‌و‌چهار بار بر روی سکوی قهرمانی ایستاده‌اند.

به گزارش‌ خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری آنا،‌ سی‌و‌شش سال از تاسیس دانشگاه آزاد می‌گذرد،‌‌دانشگاهی که علاوه بر توسعه علمی و کسب عنوان بزرگترین دانشگاه حضوری در جهان در بخش مختلف از جمله ورزش هم سرآمد بوده است.‌ از زمان تشکیل اداره تربیت‌بدنی دانشگاه آزاد این دانشگاه سهم به سزایی در بخش ورزش قهرمانی و حرفه‌ای داشته است.‌‌ تیم‌داری دانشگاه آزاد در رشته‌های مختلف ورزشی سابقه طولانی دارد؛‌رشته بسکتبال به نام دانشگاه آزاد گره خورده است و این دانشگاه اولین باشگاهی بود که بازیکن خارجی در لیگ بسکتبال جذب کرد. در سال‌های اخیر تیم‌داری در رشته‌های مختلف ورزشی نه تنها از سوی دانشگاه آزاد کمتر نشد بلکه روز به روز هم افزون تر شد تا جایی که امروزه فدراسیون ورزشی در رشته‌های مختلف بر تیم‌داری این دانشگاه حساب ویژه‌ای باز کرده‌اند.‌شروع فعالیت‌های حرفه‌ای دانشگاه آزاد در حوزه ورزش از سال 85 شروع ‌و در نه سالی که این دانشگاه در حوزه بانوان در رشته‌های مختلف ورزشی تیمداری کرده است در مجموع 34 عنوان قهرمانی را از آن خود کرده است.

در ادامه به عملکرد دانشگاه آزاد در حوزه ورزش بانوان می پردازیم:

در سال 1385 دانشگاه آزاد در رشته شطرنج،ژیمناستیک، بسکتبال، هندبال، تکواندو، شنا در حوزه بانوان تیم‌داری کرد،‌در همان سال کسب مقام اول در رشته‌های شطرنج، ژیمناستیک و تکواندو نصیب تیم دانشگاه آزاد شد و بسکتبال ‌و شنای بانوان هم در جایگاه سومی قرار گرفتند،تیم هندبال بانوان در لیگ دسته دو هم در جایگاه دومی قرار گرفت.

سال 86:

در این سال والیبال، شطرنج،ژیمناستیک، بسکتبال، هندبال، تکواندو و شنا هفت رشته‌ای بود که دانشگاه آزاد در آنها تیم داری کرد.در این میان تیم‌های شطرنج، ژیمناستیک و هندبال عنوان اولی را کسب کردند و تکواندو و شنا هم‌ در جایگاه دوم قرار گرفتند،‌اما بسکتبال نسبت به دوره قبل ضعیف کار کرد و در رتبه ششمی قرار گرفت. در سال 86 هم تیم والیبال برای اولین بار در لیگ حضور داشت که در نهایت در جایگاه سوم قرار گرفت.

سال 87:

در سال 87 تیم‌داری دانشگاه آزاد‌ در حوزه بانوان کاهش یافت و تنها در رشته‌های والیبال، شطرنج،ژیمناستیک، بسکتبال تیم های دانشگاه در لیگ‌های برتر شرکت کردند.. در نهایت در این سال تنها ژیمناستیک توانست در جایگاه اول قرار بگیرد و شطرنج و بسکتبال به ترتیب چهارم و سوم شدند. والیبال هم همچون سال 86 در جایگاه سوم قرار گرفت.

سال 88:

در سال 88 وضعیت نسبت به سال قبل کاملا تغییر کرد و دانشگاه آزاد علاوه بر تیم‌داری در رشته‌ها شطرنج،ژیمناستیک،بسکتبال،هندبال، تکواندو، شنا در قایقرانی هم ورود کرد که در نهایت ژیمناستیک، هندبال و قایقرانی در جایگاه اول و شطرنج و تکواندو دوم و شنا هم سومی را به خود اختصاص داد.

سال 92:

لیست تیم‌های که سال 92 از طرف دانشگاه آزاد در لیگ‌های مختلف ورزشی حضور داشتند نسبت به سال‌های قبل افزایش پیدا کرد و از طرفی رشته‌های جدیدی هم به آن اضافه شد. رشته‌هایی همچون والیبال،‌ کاراته، شطرنج و ژیمناستیک به ترتیب به عنوان سومی، اولی، دومی و باز هم اولی رسید. در رشته‌های شمشیربازی، ووشو و گلبال هم به ترتیب عنوان دومی، دومی و اولی را تصاحب کرد.

سال 93:

والیبال،‌کاراته و شطرنج، ایروبیک، شمشیربازی، ووشو، گلبال و دوومیدانی رشته‌هایی بودند که در سال 93 دانشگاه آزاد در آن تیم‌داری کرد. در این سال نتایجی درخشانی برای بانوان دانشگاه آزاد رقم خورد و غیر از شطرنج که در جایگاه سوم قرار گرفت مابقی رشته‌ها با اقتدار بر روی سکوی قهرمانی ایستادند.

سال 94:

در سال 94 تیم‌داری دانشگاه آزاد در رشته‌های والیبال، کاراته، شطرنج، ایروبیک، شمشیربازی، ووشو، گلبال و دوومیدانی بود که سال 94 هم همچون سال 93 نتایج خوبی به دست آمد و غیر از دو تیم والیبال و شطرنج که عنوان دومی را کسب کردند مابقی رشته‌ها در جایگاه نخست قرار گرفتند.

سال 95:

والیبال، کاراته، ژیمناستیک، شمشیربازی، ووشو، گلبال، دوومیدانی و کبدی رشته‌های بودند که دانشگاه آزاد در سال 95 بر روی آنها سرمایه‌گذاری کرد،‌سهم تیم‌های دانشگاه‌ آزاد در سال 95 پنچ عنوان اولی در رشته‌های کاراته، ژیمناستیک، شمشیربازی،‌ووشو و دوومیدانی بود. دو رشته گلبال و کبدی هم در جایگاه دوم قرار گرفتند. والیبال هم همچون سال‌های گذشته عنوان سومی را از آن خود کرد.

سال 96:

در سال 96 وضعیت تیم‌داری دانشگاه آزاد همچون سال‌های گذشته نبود و تنها در رشته‌های ایروبیک، شمشیربازی و دوومیدانی در لیگ حضور داشتند که از البته هر سه رشته عنوان قهرمانی را به دست آوردند.

بیشتر بخوانید

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.