خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

وزیر امور خارجه لهستان:

اتحادیه اروپا نگرانی‌های آمریکا نسبت به ایران را درک کند

یکشنبه 6 خرداد 1397 - 09:37
یاتسک چابوتویچ

وزیر امور خارجه لهستان از اتحادیه اروپا خواست تا نگرانی‌های امنیتی آمریکا را درباره توافق هسته‌ای با ایران بیشتر درک کند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنا از رویترز، یاتسک چابوتویچ گفت: «ورشو به عنوان متحد واشنگتن هنوز تصمیمی درباره اینکه از این ممنوعیت (رابطه با ایران) حمایت کند نگرفته است. این تصمیمی پیچیده است و نیاز به حمایت همه‌جانبه 28 کشور عضو اتحادیه اروپا دارد.»

وی افزود: «ما نیاز به تامل داریم و وقت هم نداریم، این بدان معنی نیست که احساس نکنیم بخشی از ساختار اتحادیه اروپا در روند مناقشات نیستیم، بلکه معتقدیم باید دیگر کشورها در این موضوع تامل بیشتری کنند.»

وزیر امور خارجه لهستان درباره همکاری شرکت‌های اروپایی با ایران از زمان توافق هسته‌ای تاکنون گفت:‌ «لهستان ملاحظات اقتصادی را یک اولویت در مذاکرات اتحادیه اروپا قلمداد می‌کند.»

وی تاکید کرد: «کشورهای عضو اتحادیه اروپا باید موضوعات امنیتی گسترده‌تری را در جریان رایزنی‌های سیاسی درباره ایران، مانند تهدید فزاینده روسیه در اروپای شرقی مدنظر داشته باشند. به نظر نمی‌رسد دو موضوع ربطی با هم داشته باشند ولی احتمالا باید یک پل ارتباطی میانشان وجود داشته باشد.»

قرار است فردا (دوشنبه) وزیران امور خارجه اتحادیه اروپا در نشست بروکسل درباره سیاست‌‌های خود نسبت به ایران تبادل نظر کنند.

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.