خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

فهرست خرید ده میلیارد ریالی کتاب از ناشران اعلام شد

سه‌شنبه 8 خرداد 1397 - 16:09
بن خرید کتاب

کارگروه هیات انتخاب و خرید کتاب سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با انتشار فهرستی، آثار خریداری شده از ناشران در این رویداد فرهنگی را منتشر کرد.

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری آنا، در زمان برگزاری سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، تعداد 1599 عنوان کتاب در 70318 نسخه به مبلغ کل ده میلیارد و 849 میلیون و 243 هزار ریال توسط کارگروه انتخاب و خرید کتاب مشخص شدند.

فهرست این خرید در سایت معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و در تارنمای هیأت انتخاب و خرید کتاب بارگذاری شده است.

این خریدها بر مبنای سهمیه خرید از ناشران خصوصی متناسب با متراژ غرفه‌های نمایشگاهی و بر حسب الگوی مندرج در دستورالعمل این کارگروه انجام پذیرفته است. قابل یادآوری است که کارگروه انتخاب و خرید کتاب، بر اساس فهرست اعلامی از طرف موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران اقدام به خرید از ناشران خصوصی شرکت کننده در نمایشگاه کرده است. همچنین این کارگروه برای آن دسته از ناشرانی که با تأخیر اقدام به پرداخت اجاره غرفه‌ها کرده بودند نیز در اعلان‌های مستمر، مهلتی چند روزه در پایان نمایشگاه قرار داد تا از این تسهیلات بهره‌مند شوند.

معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با هدف حمایت از ناشران خصوصی، در سه سال اخیر هنگام برگزاری نمایشگاه کتاب تهران نسبت به خرید کتاب از ناشران مذکور اقدام کرده است.

مراحل تحویل کتاب و سایر مدارک به شرح زیر است:

الف) ناشران بعد از اطلاع از تصویب عناوین ارسالی‌شان همراه با کتاب‌های مصوب به میزان اعلام شده، به انبار کتاب واقع در جاده مخصوص کرج، کیلومتر ١٠، روبه‌روی شهاب خودرو، خیابان نخ زرین، خیابان شهید جلال، روبه‌روی صنایع آموزشی (هنرستان پیام شهید) مراجعه کنند و پس از تحویل کتاب‌ها و دریافت رسید انبار، طی مراجعه به امور مالی معاونت امور فرهنگی وزارتخانه (اتاق ٣٢٥)، مدارک زیر را به مسئول ذی‌ربط تحویل دهند:

١-رسید انبار ٢ برگی (نسخه ذی حسابی و امور مالی)

٢-کپی پروانه نشر معتبر (از زمان تحوبل مدارک به معاونت، حداقل تا یک ماه اعتبار داشته باشد)

٣-فاکتور فروش (اصل و تصویر)

الف) باید در سربرگ انتشارات و به صورت رسمی باشد (داشتن آرم، نشانی و شماره تلفن انتشارات در سربرگ الزامی است)

ب) فاکتورها دارای شماره و تاریخ باشند و تاریخ فاکتور و تاریخ رسید انبار برابر باشند.

ج) در قسمت خریدار، فقط نام معاونت امور فرهنگی ذکر شود

د) مهر و امضاء فقط با خودکار یا قلم جوهر آبی مورد قبول است.

٤-اعلام شماره حساب: فقط شماره شبا بانک ملی به نام صاحب پروانه نشر یا انتشارات در سربرگ انتشارات دارای مهر و امضا

ب) ناشران هنگام دریافت رسید انبار، حتماً به تطبیق اطلاعات مندرج در آن با مشخصات کتاب بپردازند تا در صورت مغایرت‌های احتمالی، مراتب مورد رسیدگی قرار گیرد، در غیر این صورت اعمال تغییرات در مراحل بعدی میسر نخواهد بود.

ج) مهلت مراجعه به انبار و تحویل کتاب و مدارک تا 31 تیر امسال است. از این رو با توجه به اقتضائات اداری –مالی معاونت، مراجعات بعد از مهلت مقرر مورد رسیدگی قرار نمی‌گیرد.

بیشتر بخوانید

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.