خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

بانک ایرلندی به دلیل تبعیت از تحریم ایران در دادگاه جریمه شد

جمعه 18 خرداد 1397 - 20:01
ایران و ایرلند

یک بانک ایرلندی که به بهانه تحریم ها و مبارزه با پولشویی اقداماتی تبعیض آمیز علیه یک زن و شوهر ایرانی انجام داده بود به پرداخت ۲۰ هزار یورو جریمه محکوم شد.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری آنا از پایگاه خبری آیریش تایمز، یک بانک ایرلندی به دلیل اقدام تبعیض آمیز علیه یک زن و شوهر ایرانی، به پرداخت 20 هزار یورو جریمه محکوم شد. این بانک از این زن و شوهر خواسته بود هیچ پولی را به حساب های بانکی کشورشان انتقال ندهند.

کمیسیون روابط کاری ایرلند در حکمی اعلام کرد که یک بانک این کشور در حق یک زن و شوهر ایرانی تبعیض نژادی روا داشته و به این دلیل باید 12 هزار یورو به این زن و 8 هزار یورو به همسر وی پرداخت کند.

این زن که دارای مدرک دکتری است و در سال 2015 شهروندی ایرلند را کسب کرده است، به اتفاق همسرش به عنوان دانشجو وارد ایرلند شده و یک شرکت کوچک تحلیل داده های پزشکی را در این کشور ایجاد کرده اند.

این زن ایرانی به مدت 10 سال حسابی بانکی نزد یکی از بانک های ایرلند داشته و همسر وی نیز از 5 سال پیش در این بانک دارای حساب پس انداز بوده است. سال گذشته بانک مذکور از این زن و شوهر خواسته تا با برخی محدودیت های اعمال شده بر فعالیت حساب های بانکی شان موافقت کنند.

بانک مذکور مدعی شده که این محدودیت ها ضروری هستند و با توجه به مقررات اتحادیه اروپا در زمینه مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریزم و همچنین تحریم ها علیه ایران این اقدامات را به مورد اجرا می گذارد.

اما کمیسیون روابط کاری ایرلند در حکم صادره اعلام کرده که این بانک در حق این دو فرد تبعیت نژادی روا داشته است.

ماریان دافی، مسئول بخش داوری کمیسیون روابط کاری ایرلند در حکم صادره آورده است، سیاست بانک برای دستیابی به اهداف اعلام شده، نه متناسب و نه ضروری بوده است و بنابراین قابل توجیه نیست.

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.