خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

سیدمجتبی حسینی در جلسه کمیته راهبردی آموزش های مهارتی:

آموزش هنر به کلان نگری نیاز دارد/ تدوین تقویم آزمون‌های مهارتی هنر

دوشنبه 21 خرداد 1397 - 10:05
سیدمجتبی حسینی

جلسه کمیته راهبردی آموزش‌های مهارتی با حضور معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اعضای کمیته، یکشنبه 20 آبان ماه در معاونت امور هنری برگزار شد.

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری آنا، سیدمجتبی حسینی، معاون امور هنری و رئیس کمیته راهبردی آموزش‌های مهارتی در این جلسه گفت: حوزه آموزش هنر به کلان نگری نیاز دارد و جغرافیای انسانی گسترده‌ای در حوزه آموزش هنر وجود دارد که لازم است مشخصه‌های آن مورد توجه قرار گیرد. امروز تعداد فراوانی در آموزشگاه‌ها، مراکز آموزش مهارتی و دانشگاه‌ها به فراگیری هنر می‌پردازند اما لازم است با نگاهی کلان، مسائل آموزش هنر و وضعیت اشتغال و بازار کار افرادی که هنر می‌آموزند، بررسی شود.

معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: ضرورت دارد دفتر آموزش و توسعه فعالیت‌های هنری با توجه کلان به موضوع آموزش هنر، جلسات کمیته راهبردی آموزش مهارتی را تداوم بخشد تا درباره آموزش هنر و مسائل آزمون‌های مهارتی برنامه‌ریزی کند. همچنین ضرورت دارد بررسی شود افرادی که گواهینامه آزمون‌های مهارتی دریافت می‌کنند تا چه میزان در حوزه هنر فعال و شاغل می‌شوند.

حسینی همچنین بر توجه به استانداردهای آموزش هنر تأکید کرد و گف: هنرآموزان باید با استانداردهای درست و حرفه‌ای، هنر بیاموزند.

محمد اللهیاری فومنی؛ مدیر کل دفتر آموزش و توسعه فعالیت‌های فرهنگی هنری و دبیر کمیته راهبردی آموزش‌های مهارتی در این جلسه گفت: آزمون‌های مهارتی در دو بخش آزمون‌های ادواری و جامع براساس آیین‌نامه برنامه‌ریزی و برگزار می‌شود که دومین آزمون جامع و بیست و پنجمین آزمون ادواری استانداردهای مهارتی کاردانش به صورت سراسری و همزمان در تمام استان‌های کشور، 15 تیرماه امسال برگزار می‌شود.

دبیر کمیته راهبردی آزمون‌های مهارتی در ادامه اظهار کرد: تقویم آزمون‌های مهارتی سال 97 مشخص شده است و به زودی تقویم آزمون‌های مهارتی سال 98 هم تدوین می‌شود.

اللهیاری فومنی در ادامه گفت: در این دوره تلاش شد تا آزمون‌ها با نظم و برنامه‌ریزی مناسب‌تر برگزار شود و برای نخستین بار گواهینامه الکترونیکی برای پذیرفته‌شدگان آزمون‌های مهارتی هنر صادر و سعی می‌شود فرآیند آزمون و رسیدگی به انتقادها در این دوره آزمون تا پایان تیرماه به پایان برسد.

مدیر کل دفتر آموزش و توسعه فعالیت‌های فرهنگی هنری در ادامه با تأکید بر ساماندهی آزمون‌های مهارتی هنر بیان کرد: جلسات و نشست‌هایی با وزارت آموزش و پرورش، سازمان فنی و حرفه‌ای و بخش ها و نهادهای مرتبط برای ساماندهی حوزه آموزش هنر و آموزش مهارتی برگزار می‌شود و کمیته راهبردی آزمون‌های مهارتی نیز با توجه به آیین‌نامه و حوزه‌های مرتبط با آموزش مهارتی جلساتی را خواهد داشت.

در این جلسه، قاسم خسروی مدیرکل امور اداری ومنابع انسانی، لادن حیدری مدیرکل دفتر حقوقی و امور مالکیت معنوی، مصطفی اشرف به نمایندگی از سید مرتضی موسویان رئیس محترم مرکز فناوری و اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال، علی غیاثی ندوشن مدیرکل هماهنگی امور استانها، علی ترابی مدیرکل دفتر موسیقی، شهرام کرمی مدیرکل هنرهای نمایشی، مهدی محمدی مشاور وزیر عضو و دبیر هیات رسیدگی به امور مراکز فرهنگی، مجید ملانوروزی مدیرکل دفتر هنرهای تجسمی، مرتضی باقرنژاد مشاور اجرایی و رضا عمرانی به نمایندگی از قاسم خورشیدی مشاور وزیر ورئیس حراست به عنوان اعضای کمیته راهبردی آموزش‌های مهارتی حضور داشتند.

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.