خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:

اثری از مبارزه با جنگ اقتصادی در کشور نمی‌بینم

دوشنبه 21 خرداد 1397 - 21:06
مصری

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به منویات مقام معظم رهبری که امروز وزارت خزانه داری امریکا، اتاق جنگ این کشور علیه ایران است گفت: من اصلا اثری در کشور برای مبارزه با این جنگ که در معرض آن قرار داریم نمی‌بینم.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا، عبدالرضا مصری با تاکید بر این که باید همه همت کنیم برنامه های اقتصادی مقام معظم رهبری که 5 سال است به آن ظلم می کنیم، اجرا شود گفت: من اصلا اثری در کشور برای مبارزه با این جنگ که در معرض آن قرار داریم نمی بینم.

وی یادآور شد: ‌اگر بخواهیم کار جدی کنیم و تصمیمات وزارت خزانه داری آمریکا را در امور اقتصادی خنثی کنیم باید هم دولت و هم مجلس در فعالیت خود تحولی ایجاد کنند و مجلس با تعطیل کردن جلسات عادی خود همراه دولت جبهه اقتصادی مشترکی تشکیل دهد.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه در بخش دیگری از سخنانش درباره وظیفه نظارتی مجلس هم گفت: ابزار نظارتی مجلس سوال، تذکر و استیضاح وزیر است، اما مسئله اینجاست که اگر نماینده ای از وزیر بخواهد سوال کند دو سال بعد در دستور کار قرار می گیرد که عملا ماهیت کار از دست می رود.

وی در توضیح این مطلب گفت: این مسئله مانند موضوع آن بنده خدایی که زمستان همسایه اش برف را به خانه اش ریخته بود و به قاضی شکایت برد اما وسط تابستان دادگاه حکم داد که باید فرد خاطی برود برفها را جمع کند در حالی که دیگر برفی وجود نداشت.

مصری خاطرنشان کرد: امروز اگر نماینده ای از وزیری سوال بخواهد بپرسد اصلا برای طرح سوالش به این دوره مجلس قد نمی دهد بنابراین وقتی وضعیت ابزار نظارتی مجلس اینگونه است چنین شیوه و شاکله نظارتی خانه ملت اثربخش نخواهد بود و این همه از عواملی است که ما را از نظارت دور می کند.

کد خبر: 395936
نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.