خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

مدیر مرکز هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی:

کوچ هنرمندان از شهرستان‌ها به تهران اتفاق خوشایندی نیست

چهارشنبه 23 خرداد 1397 - 09:04
شهرام کرمی

مدیر مرکز هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در واکنش به پایم اینستاگرامی بازیگر «پیانیستولوژی» مبنی بر فروش تندیس جشنواره برای کوچ از مشهد به تهران گفت: این گروه می‌تواند در شهر خود باز هم آثار ارزشمندی خلق کند و کوچ گروهی از شهرستان، اتفاق خوش‌آیندی نیست.

شهرام کرمی، مدیر مرکز هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری آنا، در واکنش به گروه نمایش «پیانیستولوژی» گفت:‌ ما در گذشته هم از این گروه نمایشی حمایت کرده‌ایم. زمانی که گروه نمایشی قرار بود اجرای عمومی خود را از سر بگیرد مرکز هنرهای نمایشی با اختصاص کمک هزینه از گروه حمایت کرد.

وی ادامه داد: ‌گروه نمایش «پیانیستولوژی» گروه جوان و خلاقی است که ضرورت حمایت از جوانان را هر چه بیشتر یادآوری می‌کند. اما اینکه گروهی بخواهد از شهرستان به تهران مهاجرت کند موضوعی است که باید تعمق بیشتری نسبت به آن داشت چرا که گروه‌های شهرستانی سرمایه‌هایی هستند که به شهرستان‌ها اختصاص دارند و ما از این سرمایه‌ها در استان‌های مختلف کم نداریم، نه تنها کم نداریم بلکه زیاد هم داریم.

مدیر مرکز هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: گروه نمایش «پیانیستولوژی»، گروهی است که در شهرستان توانست اثر مطلوبی خلق کند و در تهران به خوبی بدرخشد و دیده شود، بنابراین نباید با عملکرد اشتباه زمینه‌ساز کوچ گروهی شد که می‌تواند در خطه خود کار کند و فعالیت داشته باشد.

وی تاکید کرد:‌ کوچ گروه‌های شهرستانی به تهران اتفاق خوش‌آیندی نیست اگرچه به نظر من این خواسته بسیاری از گروه‌ها است که بخواهند در تهران فعالیت کنند.

کرمی اظهار کرد: همه گروه‌های نمایشی دوست دارند کارهایشان را در سطح دیگری عرضه کنند چرا که کار در شهرستان‌ها مشکلات زیادی دارد اما آنها باید بدانند که کار در تهران نه تنها چندان راحت و آسان نیست بلکه دشواری‌هایی دارد که گروه‌های شهرستانی شاید چندان از آن آگاه نباشند.

مدیر مرکز هنرهای نمایشی در پایان سخنانش گفت: ‌اداره کل هنرهای نمایشی به تناسب بضاعتی که دارد از این گروه حمایت خواهد کرد.لازم به یادآوری است، نمایش «پیانیستولوژی» در سی و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر توانست جایزه ویژه هیأت داوران در بخش مسابقه «تئاتر ایران ب» را به خود اختصاص دهد. این اثر نمایشی همچنین به دلیل خلاقیت‌های اجرایی که داشت در بخش‌های موسیقی، طراحی صحنه، بازیگری زن و کارگردانی به عنوان اثر برگزیده معرفی شد.

این گروه نمایشی به دلیل عدم استقبال مخاطب در شهرستان‌ نتوانسته در این حوزه توفیق داشته باشد و از این رو، مدیر این گروه اعلام کرده تا با فروش تندیس جشنواره، به دلیل مهاجرت و کوچ به تهران هستند تا بتوانند موفقیت بیشتری داشته باشند.

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.