خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

بیانیه فراکسیون یاوران امداد مجلس؛

تبلیغات مشکوک علیه کمیته امداد ریشه در بنگاه‌های خبرپراکنی ضد انقلاب دارد

سه‌شنبه 22 خرداد 1397 - 11:25
دلایل خروج مددجویان از چرخه حمایتی کمیته امداد

اعضای فراکسیون یاوران امداد امام(ره) مجلس در بیانیه‌ای تبلیغات منفی و مشکوک علیه کمیته امداد امام خمینی(ره) را محکوم کرده و ریشه آن را در بنگاه‌های خبرپراکنی ضد انقلاب خارج از کشور دانستند.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا، فراکسیون یاوران امداد امام(ره) مجلس در بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن تبلیغات منفی و مشکوک علیه کمیته امداد امام خمینی(ره) که ریشه در بنگاه‌های خبرپراکنی ضد انقلاب در خارج از کشور دارد، تاکید کرد که با تایید و رضایت از عملکرد و اقدامات این کمیته و اتفاقاتی که به فقرا و همنوعان نیازمند ارائه می دهد، وجود این نهاد را به عنوان سرمایه ای مغتنم برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و تکیه گاهی برای آحاد محروم و نیازمند دانست.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

در ایام پایانی ماه مبارک رمضان و در آستانه عید سعید فطر قرار داریم. یک ماه روزه داری و چشیدن طعم گرسنگی و تشنگی باعث گردیده تا درک بهتری از وضعیت فقرا و مستمندان و همنوعان نیازمند خود داشته باشیم. در این ایام بهتر می توان متوجه درایت و بصیرت بنیانگذار فقید نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) شد که دستور تاسیس کمیته امداد امام خمینی (ره) را تنها چند روز پس از پیروزی انقلاب اسلامی در جهت حمایت و دستگیری از فقرا و مستمندان صادر فرمود.

اقدامات و فعالیت های خالصانه و تاثیر گذار کمیته امداد در طی این سال ها همواره در تایید امام راحل و مقام معظم رهبری (مدظله العالی) بوده است و این نهاد الهی با تعامل سازنده با دولت‌ها و مجالس مختلف به عنوان بازوی نظام مقدس جمهوری اسلامی نقش اساسی در پیشبرد برنامه‌های عدالت محور و رفع فقرا و محرومیت در کشور داشته است.

میلیون ها نفر از محرومان و نیازمندان در سراسر کشور طی این سال ها تحت حمایت های کمیته امداد قرار گرفتند و جمع کثیری از آنان با آموختن و فراگیری شیوه‌های کار و تامین معاش خویش و نیز با کسب امکانات لازم، راه خودکفایی را پیش گرفتند و از دایره مددجویان به مجموعه مددرسانان پیوستند.

در کارنامه بلند و درخشان کمیته امداد امام خمینی (ره)، نام هزاران دانش‌آموز و دانشجویی به چشم می‌خورد که دستیابی به مراتب بالا و والایی از علم و دانش و تجربه را دور از دست خود می‌دانستند؛ اما امروز به برکت نام بلند حضرت امام خمینی(ره) به درجه‌ای از اعتلا رسیده‌اند که خود به دستگیری همنوعان خویش مشغولند.

شاید یکی از مهم‌ترین دستاوردهای کمیته امداد طی سال‌های گذشته بسط و گسترش فرهنگ انفاق و نیکوکاری در کشور بوده است. امروز حمایت حدود یک میلیون نفر از مردم کشورمان به عنوان حامی کودکان تحت حمایت از این نهاد و حضور و مشارکت مردم نوعدوست و خیر کشورمان در برنامه‌های مختلف کمیته امداد نشان از عمق اعتماد عمومی به این کمیته دارد.

ما نمایندگان مجلس و اعضای فراکسیون یاوران امداد امام(ره) مجلس ضمن محکوم کردن تبلیغات منفی و مشکوک بر علیه کمیته امداد امام خمینی(ره) که ریشه در بنگاه‌های خبرپراکنی ضد انقلاب در خارج از کشور دارد، با تایید و رضایت از عملکرد و اقدامات این کمیته و اتفاقاتی که به فقرا و همنوعان نیازمند ارائه می دهد، وجود این نهاد را به عنوان سرمایه ای مغتنم برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و تکیه گاهی برای آحاد محروم و نیازمند دانسته و بر حمایت و پشتیبانی از طرح ها و برنامه های امداد در جهت ریشه کنی فقر و محرومیت از کشور عزیزمان تاکید می کنیم.

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.