خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

لایحه الحاق ایران به پیمان مودت در جنوب شرقی آسیا به مجمع تشخیص ارجاع شد

سه‌شنبه 22 خرداد 1397 - 11:22
«قاضی‌زاده‌هاشمی» به مجلس می‌آید

لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به پیمان مودت و همکاری در جنوب شرقی آسیا اعاده شده از شورای نگهبان، با اصرار نمایندگان بر مصوبه قبلی خود برای تعیین تکلیف نهایی به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع شد.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی صبح امروز (سه‌شنبه) پارلمان لایحه اعاده شده الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به پیمان مودت و همکاری در جنوب شرقی آسیا از شورای نگهبان را مورد بحث و بررسی قرار داده و مجدداً بر مصوبه قبلی خود اصرار کردند که بدین ترتیب لایحه مذکور برای تعیین تکلیف به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع شد.

وکلای ملت با 138 رأی موافق، 35 رأی مخالف و 12 رأی ممتنع از 241 نماینده حاضر در صحن علنی، نظر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مبنی بر اصرار بر مصوبه قبلی را به تصویب رساندند.

در این لایحه به دولت جمهوری اسلامی ایران اجازه داده شده به پیمان مودت و همکاری در جنوب شرقی آسیا مشتمل بر 20 ماده ملحق شده و اسناد الحاق را نزد امین اسناد پیمان تودیع کند.

همچنین رعایت اصول 77 و 139 قانون اساسی در اجرای این پیمان الزامی است. همچنین دولت موظف به رعایت موازین شرعی و مصالح مسلمانان از جمله در نظر گرفتن شرایط فرهنگی، اجتماعی و نحوه رفتار کشورهای متعاهد با مسلمانان است.

کد خبر: 396027
نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.