خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

سعیدی در نطق میان دستور:

فرجام برجام به ما نشان داد که باید مانع تحقق اهداف شوم دشمن شد

سه‌شنبه 22 خرداد 1397 - 12:35
زهرا سعیدی

نماینده مردم مبارکه در مجلس گفت: باید از گذشته عبرت گرفت و با هوشمندی و تلاش مضاعف، مانع تحقق اهداف شوم دشمن شد. به عنوان نمونه فرجام برجام تجربه گرانبها و درس‌آموز است.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا، زهرا سعیدی‌مبارکه در نطق میان دستور خود در نشست علنی امروز مجلس (سه‌شنبه 22 خرداد 97) گفت: امروز نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با گذشت 40 سال از حیات خود شرایط خاص و حساسی را طی می‌کند و با یک پیچ بزرگ تاریخی روبروست. با نگاهی به صحنه بین‌الملل و صف‌آرایی خصمانه در منطقه می‌توان عمق دشمنی‌ها و برنامه‌ریزی معاندان برای توقف حرکت پرشتاب و رو به رشد نظام را مشاهده کرد.

نماینده مردم مبارکه در مجلس اظهار کرد: با این شرایط باید از گذشته عبرت گرفت و با هوشمندی و تلاش مضاعف مانع تحقق اهداف شوم دشمن شد. به عنوان نمونه فرجام برجام تجربه گرانبها و درس‌آموز است.

وی افزود: در فراز و فرود استراتژیک اخیر چه در عرصه بین‌الملل و چه در تعاملات داخلی آنچه بیشتر از پیش نمایان بوده تکیه بر توان داخلی و اتکا به خویشتن بود و به راستی اعتماد و اعتقاد به توان داخلی،‌جوانان این سرزمین فکر و اندیشه خالی حول محور ولایت تنها راه برون‌رفت از ورطه سیاسی است.

سعیدی خاطرنشان کرد: تاریخ بارها نشان داده مذاکره با هر گونه سازش در صورتی نتیجه‌بخش است که از موضع قدرت بوده و تضمین لازم را داشته باشد.توان دفاعی و قدرت پویایی در زمینه‌های علمی و پژوهشی در خصوص استقلال سیاسی و استراتژیک حق مسلم مردم سرزمین من بوده و هست و هر گونه مذاکره در این خصوص بی‌برو برگرد باطل است.

نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: امروز که رئیس‌جمهوری آمریکا یک فرد دلال مسلک و تاجر رسیده خروج آنها از برجام با هدف در منگنه قرار دادن ایران و وادار کردن ما به پذیرفتن محدودیت‌های بیشتر و تازه است و دولتمردان به جای انتظار بازگشت شرکت‌های خارجی و نگرانی خروج آمریکا تا دیر نشده به توان داخلی اعتماد کنند.

وی خطاب به وزیر نفت گفت: تا کی‌ می‌خواهید شرکت‌های خارجی را یک به یک جایگزین قبلی کنید. برای یک بار هم که شده به مهندسین و دانشمندان داخلی اعتماد کنید.

سعیدی با اشاره به موضوع فلسطین خاطرنشان کرد: امروز سرزمین معراج در آتش کینه و شقاوت رذل‌ترین آدم‌های دوران می‌سوزد و صدایی از مدعیان حقوق بشر و نهادهای بین‌المللی شنیده نمی‌شود. این رفتارهای رژیم صهیونیستی چیزی جز اضمحلال این رژیم غاصب را عاید آنها نمی‌کند.

نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در این روزها بیش از هر زمان اسباب انبساط خاطر و خنده فرهیختگان جهان را فراهم کرده است واین جانی کودک کش از یک طرف به ملت ایران پیام دوستی می‌دهد و ادعای همراهی می‌کند و از سوی دیگر دوره‌گردی می‌کند تا به زعم خویش ایران اسلامی را منزوی سازد و اجماع جهانی علیه ایران شکل دهد که البته ملت ایران اعتنایی به این رفتارها نمی‌کند و ذره‌ای از انزجارشان از شمر زمان (نتانیاهو) کم نمی‌شود.

وی افزود: یکی از وظایف مهم نمایندگان در کنار قانونگذاری حق مطالبه‌گری به نمایندگی از مردم و دفاع از حقوق آنها در ابعاد سیاسی،اقتصادی و اجتماعی است. لذا مصلحت اندیشی نابجا به هیچ وجه برای پاسخگویی به رفع مشکلات مردم پذیرفتنی نیست. فلسفه حضور ما در این میان رسیدگی به مشکلات و دردهای مردم است. بنابراین اگر قرار باشد هر روز به گرفتاری مردم افزوده شود و همچنان تنگناهای اقتصادی و معیشتی گلوی مردم را بفشارد بودن ما در مجلس و سایر پست‌های اجرایی، تشریفاتی و نقض غرض است.

سعیدی در پایان با اشاره به مشکلات حوزه انتخابیه خود در بخش‌های مختلف از مسئولین خواستار رسیدگی به این مشکلات و حل آنها شد.

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.