خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس:

قوانین دست و پاگیر مانع ورود بخش خصوصی به عرصه تولید ملی است

چهارشنبه 23 خرداد 1397 - 10:48
شهروز برزگر

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: برخی قوانین دست و پاگیر وجود دارد که انگیزه‌ای برای ورود بخش خصوصی به عرصه تولید ملی باقی نمی‌گذارد.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا، شهروز برزگر نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز و در رابطه با گزارش قرائت شده در خصوص نحوه پیگیری تحقق سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی توسط دولت، اظهار داشت: بررسی ها نشان می دهد که یکسری قوانین دست و پاگیر وجود دارد که انگیزه ای برای ورود بخش خصوصی باقی نمی‌گذارد.

وی با تاکید بر لزوم تعریف مشوق های صادراتی و نیز مالیات پایین برای کمک به تولید ملی، به مسئله سیاست های اصل ۴۴ در بخش کشاورزی اشاره کرد و افزود: ضروری است در بخش کشاورزی تعیین دقیق تعرفه ها و حمایت از کشاورز و دامدار دنبال شود.

نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در آموزش عالی نیز نه به بازار کار توجه می شود و نه به نیازهای کشور، در حالی که به اندازه کافی منابع خدادادی و نیروی انسانی کیفی داریم و آنچه مهم است مدیریت صحیح این منابع و بهره برداری از نیروی انسانی است.

وی اظهارداشت: منابع نفتی نیز به درستی استفاده نشده مثلا از محصولات یک کارخانه پتروشیمی می‌توان صدها کارخانه ایجاد کرد.

به گفته این نماینده مجلس، سیاست های دولت ها و کنار گذاشتن مدیران باتجربه نیز به ضرر تولید تمام می شود و از سوی دیگر بکارگیری مداوم بازنشستگان نیز زمینه ورود نیروهای جوان و خلاق را از بین می برد.

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.