خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

تشخیص حرکت از ورای دیوار

پنج‌شنبه 24 خرداد 1397 - 10:00
دیوار

هوش مصنوعی با استفاده از سیگنال‌های بی‌سیم می‌تواند حرکات را از وران دیوار تشخیص دهد.

به گزارش گروه علم و فناوری خبرگزاری آنا از Engadget، این هوش مصنوعی می‌تواند بیماری‌ها را شناسایی کند و از سالمندان نیز نگهداری کند. برای تشخیص حرکت افراد از ورای دیوار دیگر نیازی به رادار، مادون قرمز یا شبکه‌های مشبک پیچیده نیست؛ تنها چیزی که نیاز دارید سیگنال‌های بی‌سیم قابل تشخیص و مقداری هوش مصنوعی است.

دانشمندان در دانشگاه MIT سیستم جدیدی به نام «RF-Pose» توسعه داده‌اند که با استفاده از یک شبکه عصبی به دستگاه مجهز به فرکانس رادیویی یاد می‌دهد که چگونه حالت و حرکت افراد را از پشت موانع احساس کنند.

این تیم تحقیقاتی هوش مصنوعی خود را به‌ نحوی آموزش دادند که قادر به شناسایی حرکت انسان به شکل فرکانس رادیویی باشد. دانشمندان نمونه‌هایی از حرکات تصویری و سیگنال‌های بازتابی بدن انسان را به این هوش مصنوعی ارائه کردند. این امر به هوش مصنوعی کمک می‌کند تا درک بهتری از ارتباط میان انعکاس‌ها و حالت فرد پیدا کند.

بدین ترتیب هوش مصنوعی به‌تنهایی می‌تواند حرکات یک شخص را تخمین بزند و با استفاده از شمایل ساده آن را به تصویر بکشد. دانشمندان کاربرد این اختراع را در مراقبت‌های بهداشتی می‌دانند؛ این سیستم می‌تواند توسعه بیماری‌های مانند پارکینسون و ام‌اس را شناسایی کند.

این تکنولوژی می‌تواند برای سالمندان نیز مفید واقع شود؛ اگر سالمند زمین بیفتد یا آسیب دیگری ببیند، این سیستم به نزدیک‌ترین بیمارستان پیام هشدار ارسال می‌کند.

درصد قابل اعتماد بودن این تکنولوژی 83 درصد است بنابراین می‌توان از آن برای شناسایی فرد در گروه‌های بزرگ استفاده کرد. همچنین می‌توان از این سیستم در عملیات امداد و نجات استفاده کرد.

مترجم: هانا حیدری

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.