خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

حال و هوای محافل قرآنی در دانشگاه آزاد اسلامی واحدهای اسکو، ابهر و زرقان

پنج‌شنبه 24 خرداد 1397 - 00:30
جلسه در اسکو

آخرین جلسه آموزش روخوانی و ترتیل قرآن کریم ویژه هیات رئیسه و اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسکو برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، همزمان با آخرین روز کاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسکو در ماه مبارک رمضان جلسه پایانی آموزش روخوانی و ترتیل قرآن کریم ویژه هیات رئیسه و اعضای هیات علمی واحد اسکو برگزار شد.

این سلسله جلسات به همت معاونت آموزشی، دانشجویی و فرهنگی با همکاری دفتر فرهنگ اسلامی دانشگاه در پنج جلسه و از سوی قاری بین‌المللی قرآن، دکتر محمد مقیمی اسکوئی در اتاق کنفرانس واحد تشکیل یافت و در آن شرکت کنندکان علاوه بر آشنایی بیشتر با مفهوم ترتیل خوانی قرآن کریم با نحوه روانخوانی و تلفظ صحیح آن آشنا شدند.

محفل انس با قرآن کریم در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ابهر با حضور قاریان برتر شهرستان ابهر برگزارشد.

در این مراسم نورانی که در مسجد پیامبر اعظم دانشگاه آزاد اسلامی واحد ابهر برگزار شد قاریان ممتاز کشوری و شهرستانی آیاتی از قرآن کریم را تلاوت کردند و سپس گروه همخوانی طاها به اجرای همخوانی پرداختند.

نشست تخصصی «اعجاز و بلاغت قرآن کریم» با حضور هیأت رئیسه، استادان و کارمندان دانشگاه آزاد اسلامی واحد زرقان در سالن کنفرانس این واحد دانشگاهی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، سخنران این نشست که همزمان با ماه نزول قرآن کریم و با هدف تعمیم و تعمیق فرهنگ قرآنی، احیای بصیرت و معرفت قرآنی و به همت معاونت دانشجویی و فرهنگی واحد زرقان برگزار شد، اظهار کرد: «شکی نداریم که قرآن کریم در زمینه زیبایى و آرایش سخن هنرنمایى کرده است، در حدى که با هیچ سخن زیبا و فصیحى قابل مقایسه و رقابت نیست.»

رضوانی افزود: «همانطور که در قرآن کریم آمده است "قلْ لَئِنِ اجْتَمَعَتِ الْإِنْسُ وَ الْجِنُّ عَلى‌ أَنْ یَأْتُوا بِمِثْلِ هذَا الْقُرْآنِ، لا یَأْتُونَ بِمِثْلِهِ، وَ لَوْ کانَ بَعْضُهُمْ لِبَعْضٍ ظَهِیراً " بگو اگر انس و جن دست بدست هم دهند، که مثل این قرآن بیاورند، نمى‌توانند بیاورند، هر چند که مدد کار یکدیگر شوند.»

رضوانی در ادامه نسبت به اعجاز و بلاغت و فصاحت قرآن کریم در زندگی روزمره مطالبی را ارائه کرد.

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.