خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس:

ادغام دانشگاه‌های علمی-کاربردی و فنی و حرفه‌ای سیاست اشتباهی است

شنبه 2 تیر 1397 - 14:30
داوود محمدی کمیسیون آموزش

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه باقی ماندن مراکز علمی-کاربردی با کیفیت در سیستم آموزشی الزامی است، یادآورشد: ضرورتی برای ادغام دانشگاه‌های علمی-کاربردی و فنی و حرفه‌ای دیده نمی‌شود.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا از خانه ملت، داود محمدی درباره ادغام دانشگاه علمی-کاربردی و فنی و حرفه‌ای گفت: ادغام دانشگاه‌های علمی-کاربردی و فنی و حرفه‌ای سیاست اشتباهی است و دلیلی برای ادغام دو دانشگاه مذکور مشاهده وجود ندارد بلکه هر دو مدل دانشگاه می‌بایست تقویت شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در جلسه‌ای که در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با مسئولین ذی ربط دانشگاه علمی-کاربردی و فنی و حرفه‌ای برگزار شد، مسئولان این دو دانشگاه گزارشاتی درباره وضعیت دو دانشگاه مذکور ارائه دادند و از همین رو هر دو دانشگاه مدعی بودند که دارای فعالیت‌های مناسبی هستند.

محمدی با بیان اینکه هر دو دانشگاه معتقدند به سمت توسعه کیفی در حرکت هستند، افزود: دانشگاه فنی و حرفه‌ای دانشگاهی قدیمی و وابسته به آموزش و پرورش است و طبق اساسنامه‌ای که دارد، رو به حرکت است؛ بنابراین این دانشگاه به رسالت خود عمل کرده و البته ایراداتی نیز دارد که باید برطرف شود.

وی ادامه داد: طبق گزارشات رسیده، برخی از دانشگاه‌های علمی-کاربردی عملکرد مناسبی ندارند اما برخی دیگر در چارچوب علمی مناسبی حرکت کرده‌اند، بنابراین باید مورد تشویق قرار گیرد.

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.