خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

عضو هیات علمی گروه کامپیوتر واحد دزفول تاکید کرد؛

لزوم تربیت نسل جدیدی از استادان در رسیدن به تمدن اسلامی

شنبه 2 تیر 1397 - 15:48
مهدی هودگر

عضو هیات علمی گروه کامپیوتر دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول از جمله اهداف بسیج اساتید را تربیت استادان در تراز انقلاب اسلامی برشمرد و گفت: برای رسیدن به جامعه و تمدن اسلامی راهی جز تربیت نسل جدیدی از استادان وارسته نداریم. استادانی همچون شهید چمران که خود فردی انسان‌ساز، خدوم، جهادی عمل کرد، جهادی زیست و جهادی از دنیا رفت.

به گزارش خبرنگار آنا، دکتر مهدی هودگر سخنران پیش از خطبه های نمازجمعه این هفته دزفول سخنرانی خود را حول 4 موضوع شامل (شخصت دکتر شهید چمران، بسیج، وظایف بسیج اساتید و گزارش حوزه بسیج اساتید) بیان کرد.

هودگر با توجه به شخصیت دکتر شهید چمران، اظهار کرد: «شهید چمران فردی بزرگ و سرشار از عشق به اسلام، انقلاب، غرور ملی و دینی و روحیه خدمت به مردم بود. این شهید بزرگ در کشور امریکا تحصیل کرد، اما هرگز به آنجا وابسته نشد و توانست روحیه خدمت به مردم را در خود تقویت کند.»

این عضو هیات علمی دانشگاه عنوان کرد: «شهید چمران فردی شجاع، مخلص، پرکار، عارف و انسانی به تمام معنا اثرگذار و انسان‌ساز بود. شاخص اصلی شخصیت ایشان احساس مسئولیت در همه جا و هر زمانی بود، شهید چمران همیشه و در همه حال خود را خادم مردم می‌دانست و مردم‌مداری شهید چمران از جمله دلایل انتخاب سالروز شهادت وی به عنوان روز راه‌اندازی بسیج اساتید است.»

مسئول بسیج اساتید و عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول گفت: «در واقع بسیج استادان با سرلوحه قرار دادن چنین فردی به دنبال تحقق آرمان‌های دانشگاه آزاد اسلامی است. استادانی در تراز انقلاب اسلامی که بارزترین آنها شخصیتی همچون شهید چمران است.»

وی افزود: «بستر تربیت چنین اساتیدی وابسته به سازمانی با همین خصوصیات و قالب که به شکر خدا با درایت و تیز بینی، آینده‌نگری معمار فقید انقلاب اسلامی امام خمینی(ره) بر اساس آموزه‌های قرآنی، سنت الهی، پیامبران و ائمه اطهار پی‌ریزی شد و با مدیریت نائب بر حق ایشان آیت الله خامنه ای به درختی تنومند تبدیل شد و به زیست بومی تبدیل شد که نه تنها در ایران بلکه در جهان اسلام جایگاه خود را پیدا کرده است و در واقع می‌توان گفت کارکرد سازمان بسیج اساتید، ایجاد تمدن اسلامی در جهان است.»

مسئول بسیج اساتید شهرستان دزفول عنوان کرد: «در جمهوری اسلامی ایران باید جهانی فکر کرد و ملی عمل کرد. مولفه علم و فن‌آوری یکی از مولفه‌های قدرت ملی است. دشمن نه تنها در قبال پیشرفت علمی کشور خشنود نیست بلکه با تمام قوا به دنبال جلوگیری از رخداد آن است.»

هودگر تاکید کرد: «وظیفه بسیج اساتید تقویت علمی مولفه های قدرت ملی است که بسیج اساتید با پی‌ریزی اهداف کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت به دنبال تحقق چنین آماری است.»

مسئول بسیج اساتید واحد دزفول با توجه به اهداف کلان بسیج اساتید، گفت: «اهم اهداف کلان این سازمان عبارتند از: تقویت بنیه فرهنگی اساتید دانشگاه به منظور آمادگی هرچه بیشتر در زمینه مقابله با جنگ نرم دشمن، تقویت بنیه علمی، پژوهشی استادان به منظور تقویت مولفه علم و فناوری که یکی از مولفه‌های دیگر قدرت ملی است که برای تقویت تحقق این امر باید بتوانیم باور و اعتماد به نفس جوانان را که قوه عاقله و آینده سازان این مملکت را تقویت کرده، چرا که این همان موضوعی است که دشمن به شدت بر روی آن تمرکز کرده و در حال تخریب آن است.»

هودگر افزود: «بحمدالله شهرستان دزفول جزو نخستین شهرستان‌های کشور بوده که همزمان با تشکیل بسیج استادان توانست با کش و قوس‌های که در اوایل دهه هشتاد وجود داشت، این ساختار مبارک را در دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول نهادینه کند.»

وی بیان کرد: «نخستین کانون بسیج اساتید شهرستان دزفول در دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول با همت استادان فقید و پیشکسوتی همچون دکتر حسین چوبین و محمد حسن عرب تشکیل شد و این سرآغازی برای همه گیر شدن این ساختار مبارک در دیگر واحدهای آموزش عالی شهرستان دزفول بود. اکنون یک کانون و سه دفتر بسیج در شهرستان دزفول فعال است که تاکنون توانسته بیش از هفتاد درصد جامعه هدف( اساتید) شهرستان دزفول را تحت پوشش خود قرار دهد.

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.