خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

سراج در گفت‌وگو با آنا خبر داد؛

ورود سازمان بازرسی به چهار بازار مسکن، خودرو، سکه و ارز/ ماجرای ثبت سفارش خودروهای لوکس زیر ذره‌بین

چهارشنبه 6 تیر 1397 - 08:48
ناصر سراج

رئیس سازمان بازرسی کل کشور از برنامه این سازمان برای بازرسی از چهار بازار مسکن، خودرو، ارز و سکه خبر داد و گفت: به جز بازار خودرو که در قسمت کوچکی از آن بازرسی انجام گرفت، قرار است سایر حوزه‌ها نیز بازرسی شوند و با تخلفات در این چهار بازار برخورد شود.

ناصر سراج رئیس سازمان بازرسی کل کشور در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری آنا با اشاره به آغاز روند بازرسی‌ها از کارخانه‌ها و بازارهای مختلف اقتصادی اظهار کرد: بعد از بازرسی از شرکت خودروسازی ایران خودرو این شرکت سایت‌های ثبت نام خود را باز کرد و با اعلام فروش خوشبختانه شاهد سیر نزولی قیمت‌ها در بازار خودرو بودیم طوری که روز اول تعدادی از محصولات داخلی و تعدادی خودروهای داخلی کاهش قیمت را تجربه کرد.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور ادامه داد: اما متاسفانه روز بعد از آن اعلام کردند که ورود ماشین‌های خارجی ممنوع شد همین مسئله مقداری در کاهش بیشتر تاثیر گذاشت. خدا را شکر ثبت‌نام برقرار است و حتی شرکت سایپا هم اعلام فروش کرد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ایران خودرو تا سقف 200 هزار و سایپا تا سقف 100 هزار خودرو ثبت‌نام می‌کنند، گفت: این ثبت‌نام‌ها در انواع مختلف انجام می‌شود که به احتمال زیاد کاهش‌های زیادتری در حوزه خودرو خواهیم داشت.

سراج با تاکید براینکه قطعا بازارهای اقتصادی مورد بازرسی و دقت قرار خواهند گرفت، تصریح کرد: همه قوا خصوصا ستاد مبارزه با فساد اقتصادی در سایر بازارها برای بررسی و کنترل وضعیت اقتصادی وارد شده‌اند. در این زمینه سران سه قوه متحد شده‌اند و ان‌شاءالله در آینده شاهد کاهش قیمت خواهیم‌بود.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور در خصوص تلاش دولت و قوه قضاییه برای مهار گرانی و تصمیم‌گیری درباره وضعیت حال حاضر بازارهای کشور خاطر نشان کرد: جلساتی با محوریت اقتصادی با حضور مسئولان عالی سه قوه برگزار می‌شود. روسای سه قوه با دستور مقام معظم رهبری این کار را انجام می‌دهند و قطعا مصوبات این جلسات را ما اجرایی خواهیم کرد.

وی با تاکید بر اینکه بازرسی‌ها قطعا ادامه خواهد داشت، گفت: امیدورایم تداوم روند این بازرسی‌ها نتیجه‌ای مطلوب داشته‌باشد و ما شاهد کاسته شدن قیمت‌ها و التهاب درون بازار باشیم.

سراج همچنین از برنامه این سازمان برای بازرسی از چهار بازار مسکن، خودرو، ارز و سکه خبر داد و گفت: به جز بازار خودرو که در قسمت کوچکی از آن بازرسی انجام گرفت، قرار است سایر حوزه‌ها نیز بازرسی شوند و با تخلفات در این چهار بازار برخورد شود.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور درخصوص ورود تعدای خودروو لوکس به داخل کشور اظهار کرد: بعد از ممنوع شدن واردات خودروهای لوکس متاسفانه تعدادی خودرو لوکس به داخل کشور وارد شد که برخی علت آن را اختلال در سایت ثبت‌نام اعلام کردند، ما قطعا موضوع ورود این خودروها و سایت فروش آن را بازرسی خواهیم کرد.

وی در پایان با اشاره به التهابات اخیر بازار تهران خاطرنشان کرد: ما دنبال این هستیم که حباب در بازار را از بین ببریم، مردم بدانند این قیمت‌ها واقعی نیست و قطعا مصرف کننده واقعی هم نخواهد داشت.

سراج همچنین با بیان اینکه سازمان بازرسی قطعا با اخلال‌گران در بازار برخورد خواهد‌کرد، گفت: متاسفانه هم در داخل و هم در بیرون دست‌هایی در کار است که به این اخلال‌ها دامن می‌زنند.

بیشتر بخوانید

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.