خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

معاون آموزشی وزیر علوم در جمع خبرنگاران:

80 درصد فرآیند کنکور در شرایط فعلی قابل حذف است

پنج‌شنبه 7 تیر 1397 - 10:07
شریعتی نیاسر

معاون آموزشی وزیر علوم گفت: حذف کنکور قابل اجراست ولی برای رشته‌های پرمتقاضی زمان بر است.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، مجتبی شریعتی نیاسر معاون آموزشی وزیر علوم در حاشیه بازدید از برگزاری کنکور در دانشگاه علم و صنعت در جمع خبرنگاران، گفت: حذف کنکور یک موضوع جدی است و یکی از دغدغه‌های آموزش عالی و خانواده‌های داوطلبان است. به دنبال طرحی هستیم تا داوطلبان کنکور استرس کمتری را تحمل کنند، امیدواریم به نتیجه برسیم ولی این موضوع در رشته‌های پرمتقاضی، با توجه به رقایت سنگینی که وجود دارد، زمان بر است.

شریعتی نیاسر ادامه داد: اکنون بیش از یک میلیون در کنکور شرکت می‌کنند و در حال حاضر 80 درصد این فرآیند را می‌توانیم حذف کنیم.

وی در خصوص موضوع سهمیه 5 درصد خانواده شهدا و ایثارگران و جانبازان که در مجلس در حال بررسی است، گفت: این موضوع نشان از توجه ویژه به این اقشار دارد اما دوستان در سازمان سنجش با مشکلاتی مواجه کرده بود که قرار است مجدد در کمیسیون مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

معاون آموزشی وزیر علوم ادامه داد: افزایش کف حدنصاب در این طرح پیشنهاد شده تا با توجه به عدالت آموزشی، شرایطی در عرصه آموزشی فراهم شود که افراد مستعد بتوانند در دانشگاه‌های متناسب با خودشان درس بخوانند.

کد خبر: 400324

بیشتر بخوانید

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.