خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

با حضور روسای گمرکات دو کشور صورت گرفت؛

مذاکره گمرکی ایران و کره جنوبی در بروکسل

شنبه 9 تیر 1397 - 18:33
پرچم ایران و کره

روسای کل گمرک ایران و کره جنوبی طی دیداری در حاشیه اجلاس سالانه سازمان جهانی گمرک در بروکسل در خصوص چگونگی دریافت گواهی مبدا در گمرکات دو کشور و تبادل اطلاعات گواهی مبدا کالاها به شیوه الکترونیکی بحث و گفت‌وگو کردند.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری آنا، فرود عسگری رئیس کل گمرک ایران در جریان سفر خود به بروکسل به منظور شرکت در اجلاس سالانه سازمان جهانی گمرک با رئیس کل گمرک کره جنوبی دیدار و گفت‌و گو کرد.

بنابراین گزارش در این دیدار دو طرف در رابطه با موضوع تبادل اطلاعات گمرکی در چارچوب موافقت نامه کمک‌های متقابل اداری بحث و تبادل نظر و بر ضرورت رفع موانع گمرکی تاکید کردند.

همچنین دو طرف در خصوص چگونگی دریافت گواهی مبدا در گمرکات دو کشور بحث و تبادل نظر کردند و در ادامه پیشنهاداتی برای دسترسی آسان‌تر به اطلاعات گواهی‌های مبدا مطرح و از تبادل اطلاعات گواهی مبدا کالاها به شیوه الکترونیکی استقبال کردند.

پیش از این رئیس کل گمرک ایران ملاقات‌هایی با وزیر گمرک چین و روسای گمرکات ژاپن، مالزی و استرالیا در حاشیه اجلاس سالانه گمرکات جهان در بروکسل داشت.

یکی از مهمترین دستاوردهای این اجلاس رای قاطع اعضای سازمان جهانی گمرک به عضویت گمرک ایران در کمیسیون خط مشی گذاری سازمان جهانی گمرک پس از چهارده سال بود.

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.