خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

در گفت‌وگو با آنا تشریح شد؛

اقدامات دانشگاه آزاد اسلامی برای تأمین آب آشامیدنی مردم خرمشهر و آبادان

سه‌شنبه 12 تیر 1397 - 10:30
اختصاصی| کارخانجات آب معدنی در مرز تعطیلی

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خوزستان با تشریح اقدامات دانشگاه متبوعش و دانشگاه آزاد اسلامی استان‌های همجوار برای تأمین آب آشامیدنی مردم خرمشهر و آبادان، تأکید کرد که کمک‌های ارسالی پس از جمع‌آوری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین‌الملل خرمشهر - خلیج فارس بین مردم توزیع می‌شود.

حجت‌الاسلام فرج‌الله براتی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری آنا با توجه به دستور دکتر فرهاد رهبر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مبنی بر خدمت‌رسانی فوری به مردم شهرهای استان خوزستان برای تأمین آب آشامیدنی مورد نیاز، اظهار کرد: «بلافاصله پس از دستور وی با رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان‌های چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان، ایلام و بوشهر هماهنگی‌هایی صورت گرفت تا روند کمک‌رسانی به مردم آغاز شود.»

وی افزود: «همان ساعت اولیه یک کامیون حاوی 30 هزار عدد بطری آب معدنی از سوی واحد اهواز تحویل واحدهای آبادان و خرمشهر برای توزیع بین مردم شد. محموله‌های آب آشامیدنی سایر استان‌های همجوار نیز یا ارسال شده و یا در حال ارسال است. بر اساس هماهنگی‌ها، کمک‌های ارسالی در واحد خرمشهر دپو می‌شود و فرآیند توزیع آن بین مردم شهرها و روستاها از سوی دانشجویان بسیجی دانشگاه صورت خواهد گرفت.»

این مسئول بیان کرد: «همه نیروهای سپاه، بسیج و مسئولان استانی برای حل مشکل تلاش می‌کنند و با توجه به گفته مسئولان در روزهای آینده این مشکل حل خواهد شد. حتی نیروهای مردمی نیز در حال کمک هستند؛ البته مشکل آب مربوط به خرمشهر و آبادان می‌شود و اهواز با مشکلی به لحاظ کیفیت آب مواجه نیست. به عبارت دیگر مشکل کمیت و میزان آب در دوره‌های مختلف و در سراسر استان وجود داشته است، اما معضل اخیر که در کمیت آب آشامیدنی به وجود آمده در شهرهای آبادان و خرمشهر است و شامل واحدهای دانشگاه آزاد هم می‌شود.»

براتی خاطرنشان کرد: «قطعاً با توجه به اینکه آب آشامیدنی و ریزگردها مشکل و معضل اصلی مردم این منطقه است، دانشگاه آزاد اسلامی استان خوزستان با داشتن اعضای هیأت علمی توانمند در این زمینه‌ها ورود خواهد کرد. پیش از این نیز در زمینه ریزگردها و حل مشکلات آب رودخانه کارون طرح‌هایی مطرح و اجرا شده است. اکنون نیز در حال انعقاد تفاهم‌نامه‌ای با اداره محیط زیست هستیم.»

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.