خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشورخبر داد؛

شرکت۴۰۰ هزار داوطلب در آزمون استخدامی هفته جاری

سه‌شنبه 12 تیر 1397 - 17:47
جمشید انصاری استاندار زنجان

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور با اشاره به برگزاری آزمون هفته جاری در کشور گفت:در حال حاضر برای هر فرصت شغلی 22 نفر داوطلب وجود دارد که تلاش ما رعایت عدالت و شایسته گزینی برای استخدام کشوری است.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری آنا، جمشید انصاری رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور با بیان اینکه بخش قابل توجهی از جمعیت جوان ایران دارای تحصیلات دانشگاهی است، افزود: ۷۲ درصد از کسانی که وارد دانشگاه شده اند و فارغ التحصیل می شوند در حوزه اشتغال نیز به همین میزان انتظاراتی دارند که گاه با مشکلاتی دراین زمینه روبرو هستیم.

انصاری با اشاره به اینکه جامعه جوان کشور بصورت عرفی علاقمند به سیاست ورزی است، افزود: کمتر کشوری در دنیا مانند جامعه ما جوانان سیاسی دارد و این قشر ضمن اینکه تاثیر گذارند، مطالبه گر نیز هستند.

وی با اشاره به حضور بیشتر جوانان در فعالیت های مدنی و اجتماعی افزود: در بسیاری از جوامع دنیا فعالیت های مدنی و اجتماعی برای سنین بالاتر از ۳۰ تا ۳۵ سال دیده می شود اما در ایران از سنین جوانی در این عرصه حضور پر رنگ دارند و این ویژگی، جامعه جوان ما را به جامعه ای آگاه، مطالبه گر و سیاست ورز تبدیل کرده است.

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور با اشاره به ایجاد اشتغال برای جوانان گفت: در خصوص جذب نیرو برای دولت به غیر از جوانان افراد دیگری را نمی توانیم جذب کنیم و در بعضی مواقع که شرایط سن را مطرح می کنیم مورد اعتراض بعضی از جوانان بالاتر از ۳۰ سال واقع می شویم و توقع دارند سن استخدام را به ۳۵ تا ۴۰ سال افزایش دهیم.

وی افزود: باتوجه به آنچه در سیاست های کلی ابلاغ شده و در قوانین داریم تمام تلاش ما بر این است که هم عدالت استخدامی و هم شایسته گزینی را در استخدام رعایت کنیم. افرادی را به کار می گیریم که می خواهند خدمات شایسته ای را به مردم ارایه بدهند و باید بهترین افراد را برای ارایه خدمت به مردم انتخاب کنیم.

معاون رئیس جمهورگفت: سالانه در تمام بخش های حاکمیت حدود ۴۰ هزار نفر بیشتر استخدام نمی کنیم و از این تعداد ۳۰ هزار نفر در بخش دولت و قوه مجریه است و حدود ۱۰ هزار نفردر بخش نیروهای مسلح و نهادهای عمومی غیر دولتی و بخش های دیگر حاکمیتی است در حالیکه فارغ التحصیلان سالانه دانشگاه های ما در سطوح مختلف تحصیلی بالاتر از ۵۰۰ هزار نفر جمعیت است.

وی با اشاره به برگزاری آزمون استخدامی هفته جاری افزود: در این آزمون که برای ۱۸ هزار نفر فرصت استخدام تعریف شده تعداد ۴۰۰ هزار نفر داوطلب ثبت نام کرده اند و نشان دهنده آن است که برای هر فرصت شغلی ۲۲ نفر داوطلب داریم.

انصاری در ادامه با اشاره به ضرورت تصدی پست های مدیریتی توسط جوانان گفت: بعد از انتخابات و براساس نظر رئیس جمهور، شرایط تصدی مشاغل مدیریت توسط جوانان را مورد بازنگری قرار دادیم و هرکس دو سال سابقه در دولت داشته باشد می تواند تصدی مشاغل مدیریتی پایه را عهده دار شود .

وی با بیان اینکه مشکل ما بیشتر مشکل فرهنگی است، خاطر نشان کرد: چه در نظام اداری به عنوان باور بخشی از مدیران و چه در بیرون نظام اداری انتصاب و واگذاری مسوولیت به نیروهای جوان تر را بر نمی تابد. این موضوع به اصلاح مقررات باز نمی گردد چرا که این مقررات در تابستان سال گذشته برای تصدی مدیریت زنان و جوانان با منظور شدن تسهیلاتی اصلاح شد اما باید بُعد فرهنگی این امر اصلاح شود و این یکی از ویژگی های فرهنگی جامعه ایرانی است که در مقابل تصدی مدیریت توسط جوانان مقاومت می کند.

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور با اعلام آمادگی دولت برای ایجاد تسهیلات بیشتر برای تصدی مسوولیت های مدیریتی برای جوانان یادآور شد: خواست و حرکت اجتماعی برای تغییر این نگاه در کشور اولویت مهمتری است.

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.