خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی:

ایران حق دفاع از منافع خود را در برابر تهدیدات آمریکا محفوظ می‌داند

پنج‌شنبه 14 تیر 1397 - 15:26
سید قاسم جاسمی نماینده مردم کرمانشاه

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بااشاره به صحبت‌های رئیس جمهور مبنی بر استفاده از موقعیت تنگه هرمز گفت: منظور آقای رئیس جمهورر اقدام نظامی نبود ولو اینکه ما اسباب و شرایط خاص مداخله نظامی را داریم.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا از خانه ملت، سید قاسم جاسمی با اشاره به وضعیت جغرافیایی کشور ایران و شرایط استراتژیک تنگه هرمز، گفت: تنگه هرمز برای جمهوری اسلامی امتیاز استراتژیک محسوب می‌شود و از این ظرفیت برای حفظ منافع ملی استفاده خواهد کرد.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: آقای روحانی بر توانایی ایران تاکید کرد اما منظور اقدام نظامی در این مسئله نیست، کما اینکه شرایط و ابزار خاص در اختیار جمهوری اسلامی است.

وی افزود: جمهوری اسلامی از ابزار و امکانات خود در مقابل منافع آمریکایی‌ها و کشورهایی که در منطقه با آمریکا ائتلاف کردند و نگذاشتند برجام شکل گیرد و تحریم ها را تشدید کردند، به نحو شایسته استفاده می‌کند زیرا این حق را برای خود محفوظ می‌دانیم.

جاسمی تاکید کرد: جمهوری اسلامی می‌تواند در تبادلات نفتی خلیج فارس اختلال ایجاد کند، اسباب، ادوات و ملزومات را هم در اختیار دارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: ایران می‌تواند از خود دفاع کند اما باید در این جریان تهدید نیمه سخت برنامه داشته باشیم تا در زمان مقتضی آن استفاده کنیم، در شرایط کنونی فقط اعلام توانایی کردیم.

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.