خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

فراخوان مسابقه عکس انجمن صنفی عکاسان سینما

جمعه 15 تیر 1397 - 13:07
انجمن عکاسان سینمای ایران

فراخوان چهارمین مسابقه عکس انجمن صنفی عکاسان سینمای ایران منتشر شد.

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری آنا، عکس فیلم همواره از جایگاه ارزشمندی در سینما برخوردار بوده و علاوه بر معرفی بهتر فیلم و به تعبیری یادکردن از آن به عنوان شناسنامه فیلم، یکی از مهم‌ترین ابزار اطلاع‌رسانی است که به روزنامه‌نگاران، خبرنگاران، اهالی سینما و تمامی مخاطبان در جامعه کمک می‌کند.

عکاسان سینمای ایران در طی این سال‌ها علاوه بر فعالیت حرفه‌ای، سعی در جذب نیروهای جوان و افراد علاقه‌مند به این حرفه داشتند و در این مسیر برگزاری رقابت‌هایی، در پی ارتقای کیفی عکاسی فیلم بوده است.

بر همین اساس هم برگزاری چهارمین مسابقه عکس انجمن صنفی عکاسان سینما، به شرح زیر اعلام می‌شود:

۱. شرکت در بخش مسابقه عکس چهارمین جشن عکاسان سینمای ایران برای تمام عکاسان سینمای ایران امکان‌پذیر است.

۲. آثار ارسالی باید از فیلم‌های تولید و اکران‌ شده در فاصله زمانی ۱ فروردین ماه سال ١٣٩۶ تا ۲۹ اسفند ماه ۱۳۹۶ گرفته شده باشد.

تبصره ۱: عکس فیلم‌های گروه هنر و تجریه‌ای که اکران شده باشند، مورد قبول است.

تبصره ۲: آثار ارسالی دوره‌های قبل پذیرفته نیست.

۳. آثار فقط به‌ صورت «مجموعه عکس» پذیرفته می‌شود و هر عکاس می‌تواند با ارسال ۷ عکس (۵ عکس صحنه و ۲ عکس پشت صحنه) از هر فیلم در مسابقه شرکت کند.

۴.مجموعه عکس‌ها به صورت آزاد (اعم از مجموعه رنگی و سیاه سفید) به صورت چاپ فول فریم در اندازه ۲۰ در ۳۰ ارسال شوند. لازم به ذکر است تنها عکس‌های سیاه و سفیدی قادر به حضور در مسابقه هستند که فیلم‌ها نیز به صورت سیاه و سفید فیلمبرداری شده باشند.

۵.فایل هر مجموعه عکس باید با فرمت JPG و اندازه اصلی بدون حاشیه (فول فریم) در یک فولدر با ذکر نام فیلم در cd یا dvd به همراه یک قطعه فایل عکس پرسنلی عکاس تحویل داده شود. (اسم عکاس، شماره تماس و نام فیلم‌ها بر روی لوح فشرده نوشته شود).

۶. اصلاح رنگ، کنتراست، تیرگی و روشنی در عکس‌ها در حدی که اصالت عکس را تغییر ندهد، قابل‌ قبول است. (کامپوزیت و کلاژ قبول نیست.)

۷. هر عکاس می‌تواند با هر تعداد مجموعه عکس در مسابقه شرکت کند. آثار ارسالی توسط صاحبان آن‌ها با شماره اولویت‌بندی می‌شوند.

۸. شرکت‌کننده با ارسال آثار خود اعلام می‌کند که عکس‌های ارسالی متعلق به اوست و مسئولیت اخلاقی و حقوقی ناشی از این امر به عهده فرستنده آثار است؛ بنابراین مسئولیتی از این بابت متوجه برگزارکننده نیست، اما در صورت وقوع چنین امری، هرگونه عنوان، جایزه و امتیازی که به ارسال‌کننده تعلق گرفته باشد از وی پس گرفته خواهد شد.

۹. از آنجا که فقط یک تندیس شایستگی، به یک عکاس تعلق می‌گیرد لذا فیلم‌هایی که دارای چند عکاس هستند، آثار عکاسی مورد قبول است که قرارداد فیلم با او ثبت شده باشد و در صورتی که یک فیلم با چند عکاس و هر کدام با قرار داد مستقل باشند باید عکاسان با توافق با هم یکی را به عنوان عکاس آن فیلم انتخاب کنند.

۱۰. تندیس جشن و جایزه بهترین مجموعه عکس به عکاس برتر اهدا خواهد شد. (عکاسان عضو انجمن)

۱۱. جایزه ویژه کشف استعداد نو اهدا خواهد شد. (عکاسان غیر عضو انجمن)

۱۲. حق استفاده از آثار پذیرفته شده برای برگزارکننده جهت امور نمایشگاهی، تبلیغاتی و انتشاراتی با رعایت حقوق معنوی عکاس محفوظ است.

۱۳. در مجموع عکس‌های با کیفیت و منتخب توسط هیات داوری برای نمایشگاه در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت.

۱۴. عکس‌های دریافتی که فاقد «فرم تکمیل‌شده شرکت در بخش مسابقه عکس چهارمین جشن عکاسان سینمای ایران» باشند، پذیرفته نخواهند شد.

۱۵. ارسال آثار به معنای پذیرش همه مقررات جشنواره است و تصمیم‌گیری در مورد مسائل پیش‌بینی‌نشده، به عهده برگزارکننده است.

بر اساس گاه‌شمار جشنواره مهلت ارسال آثار از چهارشنبه تا شنبه 20 تیرماه تا 30 تیرماه (زمان غیرقابل تمدید است) است.

دبیرخانه چهارمین جشن عکاسان سینمای ایران در خیایان بهار جنوبی، کوچه سمنان، شماره ۲۵، خانه سینما، از ساعت ۱۱تا ١٨ واقع شده است.

لازم به یادآوری است، نیکی کریمی دبیری چهارمین جشن انجمن عکاسان سینما را بر عهده دارد.

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.